Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič

5 měsíce starý 19

„Byla sněhová vánice, bílá stěna. Nikdo nemohl vidět ani na krok. Podle mě někdo nedodržel rychlost a pak už se mlelo jedno auto za druhým. Je to složitá situace, nejlepší bylo vyskákat z aut,“ popsal nehodu redakci CNN Prima NEWS jeden ze svědků.

Na videu přímo z nehody je vidět, jak auta do sebe nekontrolovatelně narážejí, mnohdy v relativně velké rychlosti.

Pravděpodobnou příčinou nehody může být náhlá sněhová nadílka. „Na snímcích můžete vidět velkou proměnlivost počasí se sjízdností dálnice těsně před hromadnou nehodou. Povrch byl ošetřen mezi 28,5 až 80 kilometrem v časovém rozmezí od 9:42 do 10:40 hod. Vozovka byla ošetřena 15 až 20 gramy na m²,“ napsal na Twitteru mluvčí Ředitelství silnic a dálnice Jan Rýdl a přidal fotografie z dopravních kamer.

Příčiny nehody policie vyšetřuje, podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové nelze vyloučit, že na vině jsou i zhoršené povětrnostní podmínky. „Tou dobou se přes střední Čechy přehnala sněhová vánice, může to mít rovněž vliv. Budeme zjišťovat, jak se stala první nehoda a jaký byl časový sled dalších událostí,“ řekla Suchánková.

Nehoda si vyžádala šest zraněných. Jeden člověk byl ošetřen na místě, tři byli převezeni s lehkým zraněním do nemocnice v Hořovicích a FN Motol. „Dvě středně těžce zraněné osoby byly letecky transportovány na traumacentra do Fakultní nemocnice v Motole a Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ sdělil CNN Prima NEWS ředitel středočeských záchranářů Pavel Rusý.

Provoz na dálnici byl zastaven v obou směrech. „Vyproštění havarovaných aut, kamionů a plné uvolnění dálnice nelze očekávat dříve než kolem osmé hodiny večer,“ uvedl Rýdl. Policie odklání dopravu na exitu 37 objízdnou trasou po silnici druhé třídy 605 na Žebrák a Zdice.

Zdroj