Víkend bude studený, ale slunečný

2 měsíce starý 9
Víkend bude studený, ale slunečný

Teplé počasí posledních dní si neužívají úplně všichni obyvatelé, na mnoha místech, například v Polabí, se po celý den drží nízká oblačnost a teploty se dostanou jen pár stupňů nad nulu. Kde se nízká oblačnost rozpustí, je i přes 10 stupňů.

Nejinak tomu bude ve čtvrtek. Ráno bude místy zataženo nízkou oblačností, a mlhavo. Při zmenšené oblačnosti se přes den mohou teploty dostat na 11 až 15 stupňů. Pokud vydrží nízká oblačnost, pak jen na 6 stupňů.

Během odpoledne bude přibývat oblačnost, na severu může večer pršet, ve vyšších polohách sněžit.

Foto: Arnd Wiegmann, Reuters

V pátek bude zataženo až oblačno, zpočátku dne na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem. Postupně budou srážky ustávat a mraků ubývat. Ranní teploty klesnou na -2 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až 3 °C.

V sobotu bude obloha polojasná nebo skoro jasná, oblačno s občasnými přeháňkami může být na severovýchodě. Ranní teploty klesnou na -9 až -5 stupňů, přes den se dostanou jen lehce nad nulu na 0 až 4 stupně.

Jasno až polojasno bude i v neděli, ranní teploty ještě více klesnou na -10 až -6 stupňů, denní se naopak lehce zvýší na 3 až 7 stupňů. Podobně pak bude i v pondělí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj