Vláda ANO, ČSSD a KSČM zařízla živnostníky! Dali negativní stanovisko k návrhům SPD, aby byla živnostníkům, kterým vláda přeruši...

2 měsíce starý 7
Vláda ANO, ČSSD a KSČM zařízla živnostníky! Dali negativní stanovisko k návrhům SPD, aby byla živnostníkům, kterým vláda přerušila podnikání, odpuštěna platba zdravotního a sociálního pojištění. Poslankyně SPD Lucie Šafránková předložila za SPD dva návrhy zákonů, jejichž cílem je co možná nejrychlejší pomoc těm našim živnostníkům, kteří mají v důsledku vládních omezujících opatření již několik měsíců zcela pozastaveno své podnikání. Jedná se konkrétně o úplné odpuštění povinných odvodů sociálního a zdravotního pojištění od ledna do června letošního roku všem takto postiženým živnostníkům. A to v plném rozsahu - bez povinnosti cokoli zpětně doplácet.

Co se týče oblasti sociálního pojištění, SPD navrhuje, aby doba od letošního ledna do letošního června byla těmto živnostníkům i nadále započítávána do povinné doby pojištění pro budoucí výpočet jejich starobních důchodů, a to proto, aby nebyly žádným způsobem ohroženy a oslabeny jejich zasloužené důchodové nároky.
Zdravotní pojištění (které je ze zákona povinné) by měl dle mého návrhu po dobu oněch šesti měsíců za tyto občany) hradit stát, stejně tak jako je tomu např. u registrovaných nezaměstnaných a dalších tzv. státních pojištěnců.

Vláda ovšem těžkou situaci těchto živnostníků, přes verbální proklamace, ve skutečnosti řešit nechce, což dokázala i tím, že k oběma našim návrhům na své včerejší schůzi zaujala nesouhlasné stanovisko.

Přitom samotná skutečnost, že tito občané, jimž vláda už začátkem loňského října loňského roku nařídila uzavřít provozovny a zastavit podnikání, musí přesto stále platit vysoké zálohy (přes 5 000 korun měsíčně!) na sociální a zdravotní pojištění je naprosto nepřijatelná!

Protože jednou z hlavních priorit našeho hnutí SPD je zajistit, aby se naši občané postižení dopady epidemie koronaviru a souvisejících vládních opatření nepropadali do existenčních problémů a dluhových pastí, budeme za odpuštění povinných pojistných odvodů našim takto postiženým živnostníkům bojovat i nadále!

Zdroj