Vláda jednala o prodloužení nouzového stavu. Čekáme na tiskovou konferenci

1 měsíc starý 6
Vláda jednala o prodloužení nouzového stavu. Čekáme na tiskovou konferenci

Původně navrhl kabinet, aby se stav nouze prodloužil o měsíc, tedy do 11. ledna. Nakonec ale poslanci kvůli hlasům KSČM podpořili právě komunistický návrh na prodloužení nouzového stavu do 23. prosince, tedy o 11 dní.

Kabinet měl ale také upravit opatření, které přijal v pondělní. Kvůli němu totiž od středy nemohou prodávat restaurace pivo do PET lahví. Poté, co o tom informovaly ve středu Novinky, se strhla vlna kritiky, a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) tak následně uvedl, že pravidlo upraví.

Tématem jednání bude ale zřejmě i aktuální epidemiologická situace v Česku. V posledních několika dnech se totiž zvedlo skóre v rámci protiepidemického systému PES nad hodnotu 60, a odpovídá tak čtvrtému, horšímu stupni.

V rámci čtvrtého stupně by mělo dojít k uzavření většiny obchodů, restaurací a služeb. K tomuto kroku vláda nepřistoupila, omezila ale otevírací dobu restaurací na 20:00 a zakázala pití alkoholu na veřejnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj