Vláda Petra Fialy (ODS) chce dávat z našich peněz miliardy na obnovu Ukrajiny, místo aby pomohla našim občanům se zdražováním. T...

1 měsíc starý 24
Vláda Petra Fialy (ODS) chce dávat z našich peněz miliardy na obnovu Ukrajiny, místo aby pomohla našim občanům se zdražováním. To není česká, ale “ukrajinská” vláda👎 Premiér Fiala včera ve švýcarském Luganu vystoupil na konferenci, kde řekl: “Prioritou číslo jedna se pro nás stala podpora Ukrajiny, její poválečná obnova. Musíme vytrvat v dodávkách zbraní a peněz na běžný provoz. Přiznejme si, že podstatná část obnovy Ukrajiny bude ležet na bedrech evropských států i Evropské unie jako takové. To je přirozené. Musíme ukázat leadership.” Podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala, který se konference také účastnil, bude na rekonstrukci jeho země potřeba okolo 750 miliard dolarů, tedy v přepočtu 17,8 bilionu korun.

Proč má Fialova vláda jako hlavní prioritu cizí zemi, která navíc není ani členem EU, a nikoli svoji vlastní? Česká republika a problémy našich občanů nejsou pro Fialovu vládu na prvním místě👎 Podle názoru SPD by mělo být pro vládu hlavní prioritou vyřešení drahých energií a potravin, což sužuje všechny naše občany.

Od minulého týdne na půl roku převzala Česká republika předsednictví EU a zahraniční média jsou v této souvislosti plná informací o korupci a organizovaném zločinu ve stranách vládní koalice Petra Fialy (ODS). Takovou ostudu a poškození image ČR a našich slušných občanů za tak krátkou dobu snad ještě žádná dosavadní vláda neudělala. Fialova vláda otevřeně škodí naší republice a udělala z naší krásné země v očích zahraničí zkorumpovanou zemi👎🏻 Stydím se před Evropou za takového premiéra a takovou vládu!

Náklady na půlroční předsednictví ČR Evropské unii budou astronomických 2,25 miliardy korun. Předsednictví malých členských zemí EU je pouze divadlo, aby měly občané malých zemí pocit, že snad něco v EU ovlivní. Realita je taková, že neovlivní nic, což všichni samozřejmě uvidíte.

Navíc, podle Evropského účetního dvora, který je poradním orgánem EU, patří Ukrajina mezi nejvíce zkorumpované země na světě. Miliardy zaslané na rozvoj Ukrajiny ještě před vypuknutím konfliktu proto nepřinesly zvýšení životní úrovně Ukrajinců.

Web Novinky.cz upozornil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, na jehož aktivity v daňových rájích ukázaly materiály z projektu Pandora Papers, se ocitl mezi více než stovkou politiků, kteří se ve své zemi snažili vyhnout placení daní. „Je to špatné znamení,“ komentovala zveřejnění materiálů politoložka Iryna Serovová v televizi 5 kanal. Podle dokumentů Pandora Papers se Zelenskyj nejen „paktoval“ s oligarchou Ihorem Kolomojským, který kvůli praní špinavých peněz čelí sankcím USA, ale pravděpodobně dosud těží z prostředků, které mu miliardář posílal do offshorových firem.

Co si o tom myslíte vy? Napište mi do komentářů. Přeji hezký den

Zdroj