Vlakové neštěstí v Egyptě si vyžádalo 32 mrtvých a dalších 66 lidí bylo zraněno

3 měsíce starý 9

#BREAKING: 50 people injured in collision of two trains in Upper Egypt: official from the Health Ministry to local media#EgyptToday #BreakingNews | #طهطا #سوهاج #عاجل #قطارين pic.twitter.com/pf6TJAuxj5

— Egypt Today Magazine (@EgyptTodayMag) March 26, 2021

Při srážce dvou vlaků v Egyptě zemřelo 32 lidí a zranilo se 66 cestujících. Oznámila to egyptská televize. Vlaky se srazily v provincii Suhág. Ministerstvo zdravotnictví nejprve uvedlo, že je zraněno 50 osob, později připojilo informaci o mrtvých. Zástupci železnice uvedli, že příčinou nehody bylo spuštění systému záchranné brzdy, kterou použil zatím neznámý člověk.

Aktualizujeme Suhág 13:41 26. března 2021 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místo přijely desítky sanitek, které rozvážejí raněné do nemocnic. Na prvních snímcích z místa jsou vidět vykolejené vagony nad vodním tokem. Podle egyptských médií vykolejily tři vagony.

Z Egypta přicházejí zprávy o vlakových neštěstích často. Při tom nejtragičtějším uhořelo ve vlaku v roce 2002 jižně od Káhiry 370 lidí. V roce 2019 jedna souprava narazila na káhirském hlavním nádraží do zátarasu. O život tehdy přišlo přes 20 lidí a více než 40 se zranilo. Kvůli této nehodě odstoupil ministr dopravy Hišám Arafát.

Připravujeme podrobnosti...

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj