Vlaky na koridoru se zastavily, silničáři mají potíže s mostem nad tratí v Uhersku

2 měsíce starý 65

Část vlaků, které nemohou projet nádražím v Uhersku, nahradily autobusy, některé ale podle Českých drah jedou odklonem po paralelních tratích přes Nymburk, Hradec Králové a Týniště nad Orlicí. Kvůli tomu ale nestaví v Kolíně a Pardubicích, cestující se mohou pokusit je stihnout ve Velkém Oseku či Hradci Králové, kde zastaví náhradou.

Přes Uhersko jezdí v současnosti hlavně dálkové vlaky směřující z Prahy do Ostravy, na Uherskohradišťsko, Vsetínsko, případně na Slovensko či do Polska, a také regionální vlaky Pardubice – Česká Třebová. České dráhy sehnaly pouze omezený počet autobusů, proto varovaly, že náhradní doprava nenavazuje na vlaky.

Nad nádražím v Uhersku budou v budoucnu jezdit auta po dálnici D35. Pětikolejnou stanici budou překonávat po mostě, který staví Ředitelství silnic a dálnic. To také požádalo Správu železnic, aby na trati zastavila provoz. Mluvčí ŘSD Jan Rýdl zdůraznil, že problémy, které se objevily, nesouvisí s konstrukcí přímo nad tratí.

„Při betonáži mostu došlo k poklesu konstrukce. Betonáž přitom neprobíhá přímo nad tratí páteřního koridoru. Opatření má preventivní bezpečnostní důvod,“ ozřejmil.

Požádali jsme Správu železnic o dočasné přerušení provozu na železničním koridoru v Pardubickém kraji u obce Uhersko. Při betonáži mostu došlo k poklesu konstrukce. Betonáž přitom neprobíhá přímo nad tratí páteřního koridoru. Opatření má preventivní bezpečnostní důvod. pic.twitter.com/5AssYwULyt

— Jan Rýdl (@JanRydl) October 25, 2021
Zdroj