Vlhová opět slaví, i když málem vyletěla z trati. Dubovská v první dvacítce

1 měsíc starý 14

Vlhová opět slaví, i když málem vyletěla z trati. Dubovská v první dvacítce

Na sjezdovce Sljeme vybojovala osmnáctý triumf ve Světovém poháru Slovenka Petra Vlhová a upevnila si vedení v pořadí disciplíny a v celkovém hodnocení.

Třetí slalomovou výhru v sezoně Vlhová "urvala" na měknoucím sněhu. V závěru druhého kola málem vyletěla z trati, ale o pět setin porazila Rakušanku Katharinu Liensbergerovou. Třetí skončila vítězka předešlého slalomu v Semmeringu Švýcarka Michelle Gisinová a o pět setin za ní byla Mikaela Shiffrinová z USA.

Dubovská zvládla v prvním kole, které se jelo v dešti se sněhem, dobře první část trati. Po chybě v méně strmé pasáži ale ztratila rychlost, za Vlhovou v cíli úvodní jízdy zaostala o 3,20 sekundy a figurovala na 24. místě. Ve druhém kole jela vyrovnaně a na méně rozbité trati zajela šestý čas. Posunula se díky tomu o sedm míst.

Osmadvacetiletá Dubovská po dvou závodech v Levi a jednom v Semmeringu znovu ve slalomu bodovala a v pořadí disciplíny je třináctá.

Druhá Češka na startu, devatenáctiletá Zazie Huml, startovala v prvním kole jako šestašedesátá. Při své druhé účasti v seriálu SP obsadila poslední místo mezi 55 klasifikovanými závodnicemi a do druhého kola se nedostala.

Další slalom mají ženy na programu 12. ledna v rakouském Flachau. Příští týden se poprvé v novém roce představí česká sjezdařská jednička Ester Ledecká. Ve Svatém Antonu se 9. ledna pojede sjezd a o den později superobří slalom.

Zdroj