Voda v části Prahy nepoteče až do čtvrtka, s rozvozem pomáhají hasiči

4 měsíce starý 22
Voda v části Prahy nepoteče až do čtvrtka, s rozvozem pomáhají hasiči

Kvůli poruše vodovodních řadů v Líšnické ulici v Praze 13 se ocitlo bez dodávek vody zhruba 77 000 odběratelů v lokalitách Jinonic, Stodůlek, Ořechu, Řeporyj, Zadní Kopaniny a části Prahy 13.

Vodárny původně uvedly, že do dnešního večera budou pokračovat zemní práce a večer začnou montážní práce. Ty měly původně skončit ve čtvrtek okolo 08:00.

„Termín zahájení napouštění vodovodního řadu jsme, bohužel, byli nuceni kvůli rozsahu prací posunout," řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

Havárie vody v pražských Stodůlkách

Foto: Aktu.cz

Kvůli rozsahu havárie si musely PVK půjčit tři cisterny od kladenských vodáren a další by měly dorazit z Teplic. Od hasičů budou mít k dispozici dalších šest cisteren. "Cisterny od hasičů budou rozvážet pouze užitkovou vodu, která bude sloužit na splachování toalet a podobně," řekl Mrázek.

Příčinou havárie potrubí o průměrech 800 a 600 milimetrů byla zřejmě únava materiálu. První z nich pochází z roku 1982 a druhé z roku 1989.

Kvůli přerušené dodávce vody zůstaly zavřeny některé školy a školky nebo úřady. Řeporyjská radnice na svém facebookovém profilu oznámila, že zůstávají zavřené škola i školka a mimo provoz je také radnice. Až do odvolání zůstane podle svých webových stránek uzavřena budova radnice Prahy 13. Také v této městské části některé školy a školky vyhlásily ředitelské volno.

Pitnou vodu budou v Praze rozvážet i hasiči

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj