Volby jsme na jednání vlády vůbec neřešili. Pracujeme jako dosud, prozradil Havlíček

3 měsíce starý 64

„Rozpočet na infrastrukturu jsme navýšili o více než 55 procent za poslední dva roky. Pomůže to velkému tempu v budování silnic a železnic,“ řekl Havlíček na tiskové konferenci po jednání vlády. Na ni dorazil jako jediný ze všech ministrů. Byl tak mimo jiné dotazován i na atmosféru po volbách. „Jednání bylo věcné. Téma toho, kdo bude, nebo nebude ve vládě, se neřešilo. Předpokládáme, že v tomto režimu se bude pokračovat i nadále. Není o tom zatím žádná diskuse,“ vysvětlil vicepremiér.

Noví generálové i elektromobilita

Vláda v pondělí řešila řadu témat, navrhla prezidentu Miloši Zemanovi jmenování šesti vojáků do generálských hodností. Povýšen by měl být náčelník Vojenské policie Miroslav Murček, velitel 21. základny taktického letectva Jaroslav Míka nebo ředitel Ředitelství speciálních sil ministerstva obrany Ladislav Rebilas.

Dále představitelé moci zamítli investiční pobídky společností GSP – High Tech Saws a Avicentra. Obě se týkaly rozšíření výroby a slibovaly přinést nová pracovní místa ve státem podporovaných regionech. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ale firmy nesplňovaly kritérium, které vláda požaduje, a to je produkce s vyšší přidanou hodnotou.

Politik hovořil také o tématu elektromobility. V Česku by do roku 2025 mohlo vzniknout 3 000 dobíjecích míst pro elektromobily. Slibují to v memorandu Havlíček, správci infrastruktury i automobilka Škoda.

Zdroj