Volby jsou za námi! 🇨🇿 Celkem 830 tisíc voličů, kteří jste volili naši koalici, to pro nás obrovská zodpovědnost. Za hlasy pro ...

3 měsíce starý 90
Volby jsou za námi! 🇨🇿
Celkem 830 tisíc voličů, kteří jste volili naši koalici, to pro nás obrovská zodpovědnost. Za hlasy pro koalici i pro mě osobně vám moc děkuji! Moc děkuji za podporu v kampani a za všechny gratulace i povzbuzení všem, kdo jste do poslední chvíle drželi palce.

Pro nás je vítězství, že si voliči vybrali změnu. Jak jsme slíbili v povolební strategii, jdeme vyjednávat. Držte nám prosím palce ještě chvíli, aby vyjednávání klapla a mohli jsme splnit aspoň část slibů, je největší čas to změnit. Rozhodně chceme, aby 830 tisíc voličů mělo spravedlivé zastoupení a jejich hlas byl slyšet. Včetně toho, že i středopravá vláda by měla mít sociální cítění, podporovat růst a inovace, chránit krajinu a bojovat s korupcí. O pokroku v jednáních budeme informovat, navzdory různým fantaziím v médiích jsme se zatím pouze dojednali, že spolu jednáme. O případné dohodě budou rozhodovat orgány všech stran, u nás celostátní fórum.

A teď k tomu horšímu, protože tohle vítězství má pro nás hořkou příchuť. Dnes jsem si začal vyklízet kancl. Kvůli vykroužkování našich 18 poslanců se budeme stěhovat do menšího. Celé volby do Pirátů střílel marketingový tým pana premiéra s podporou proruských trollů, až na nás vystříleli celou munici a tím ztratili to nejdůležitější - prohráli většinu. Kdybychom do koalice nešli a Babiš pálil do našich soupeřů, sice bychom patrně měli víc poslanců, ale žádná změna by se nekonala. Piráti zkrátka posloužili jako živý štít demokracie v téhle zemi.

Moji kolegové mezi poslanci a asistenty mi budou hodně chybět a tohle si vůbec nezasloužili, protože náš tým dělal ve sněmovně špičkovou práci. Také budeme muset zeštíhlit odborný tým, protože přijdeme o drtivou část peněz na provoz klubu. To je velká rána, ale zvedneme se. Hřeje mě aspoň radost, že v poslaneckém klubu máme vysokou koncentraci talentů mezi kolegy: Ivan Bartoš, Olga Richterová - poslankyně, Klára Kocmanová. Společně s nimi i s podporou kolegů z koalice pro vás uděláme maximum.

Zdroj