Volný náhle ukončil svou neschopenku. Nevysvětlil, proč během ní řečnil na demonstracích

5 měsíce starý 104

„Navštívil jsem svého lékaře a dozvěděl jsem se dvě věci. Ta první je, že na základě odborného názoru lékařů mohu dále pokračovat v nemocenské. Dále jsem se dozvěděl, že můj obvodní lékař a všichni lékaři, kteří budou mít co dočinění s mou nemocenskou, budou vyšetřováni,“ napsal Lubomír Volný.

„Proto jsem na základě těchto informací požádal o ukončení pracovní neschopnosti k dnešnímu datu (7. ledna 2022, pozn. red.). Vy můžete čerpat nemocenskou, ale ne, když se jmenujete Lubomír Volný,“ postěžoval si někdejší poslanec ve svém videu zveřejněném na Facebooku.

Nesdělil však, z jakého zdravotního důvodu nemocenskou pobíral, ani proč nemohl pracovat, když byl v té době schopen objíždět demonstrace. Do pracovní neschopnosti nastoupil jen několik dní po sněmovních volbách. V těch hnutí Volný blok získalo 1,33 procenta hlasů, čímž nedosáhlo ani na státní příspěvek, a Volný tak neobhájil poslanecký mandát.

Během listopadu a prosince se pak účastnil několika protestů proti povinnému očkování nebo proti opatřením kvůli covidu, což dokazuje několik videí. Ve své účasti na demonstracích problém nevidí. „Všechno bylo v pořádku. Nebylo to v kolizi s mým zdravotním stavem,“ řekl Radiožurnálu.

Volný se během minulého volebního období zviditelnil především odmítavým postojem k proticovidovým opatřením či vakcíně a také šarvátkami na půdě Sněmovny.

Zdroj