Volodymyr Zelenskyj přijel do Bachmutu povzbudit vojáky

5 měsíce starý 48

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navštívil město Bachmut v Doněcké oblasti, kde se mezi ukrajinskými vojáky a ruskými invazními silami odehrávají ty nejtěžší boje. Informovala o tom kancelář ukrajinského prezidenta.

“Zelenskyj navštívil frontovou linii v Bachmutu a tamním vojákům předal vyznamenání a dary. Prezident už z Bachmutu odjel,” řekl veřejnoprávní stanici Suspilne prezidentův mluvčí Serhij Nykyforov. Zelenskyj navštívil pozice mechanizovaných brigád, jejichž vojáci útočí na ruské vojáky na vstupu do města, a vyslechl si situační zprávu tamního velení.

Dále čtěte

()

Nový Týdeník FORUM se ptá, co nabídl Babiš Zemanovi za podporu v prezidentské volbě

číst článek »

Bachmut ležící na severu Doněcké oblasti byl před ruskou invazí městem se zhruba 70 000 obyvateli. Jde o významný dopravní uzel, přes který vedou silnice na Lysyčansk a Severodoněck, Slovjansk, Kramatorsk či Luhansk. Součástí fronty je od letošního května, kdy se Ukrajinci stáhli z obce Popasna, připomíná ruskojazyčný server BBC.

Město je od té doby pod pravidelnou palbou, většina obyvatel před boji utekla. Část budov je zničena, neteče voda a nefunguje elektřina.

Zelenskyj, který od vpádu ruských vojsk neopustil Ukrajinu, se na frontu vydal už poněkolikáté. Naposledy byl začátkem tohoto měsíce ve východoukrajinském Slovjansku.

Zdroj