Vřava v britské talk show. Islámský kazatel označil Churchilla za válečného zločince

2 týdny starý 10

Vřava v talk show vypukla, když Hijab a americký rabín Shmuley Boteach, další host moderátora Pierse Morgana, v rámci diskuse o událostech v Izraeli a především v Pásmu Gazy zavedli řeč na nejuctívanějšího britského premiéra Winstona Churchilla, uvedl Express.

Rabín poznamenal, že Churchill ve 40. letech neváhal v reakci na genocidu nechat vybombardovat značnou část Německa. Podle Hijaba ale tehdejší britský vůdce právě v tom udělal chybu.

„Churchill se mýlil. Zabíjení v Drážďanech a Hamburku bylo kolektivním trestem. Churchill byl válečný zločinec,“ řekl Hijab. Své tvrzení pak podle webu na přímý dotaz moderátora zopakoval.

Rabín Shmuley se Churchilla zastal. „Dovolte mi, abych to řekl jasně. Churchill byl největší státník 20. století. Zachránil svět před nacistickým terorem,“ prohlásil.

„Nevíte , o čem mluvíte“

Hijab trval na tom, že je proti zabíjení civilistů bez rozdílu, ať už ho nařídí kterýkoli vůdce. Na otázku, kolik podle něj zahynulo civilistů v německých městech během druhé světové války, ale přiznal, že nezná přesná čísla.

„Vy tedy vlastně nevíte, o čem mluvíte,“ poznamenal na adresu Hijaba moderátor talk show.

Obrovský dav se shromáždil ve Washingtonu. Na podporu Izraele

Islamistický kazatel rovněž prohlásil, že izraelská armáda je podle definice OSN teroristickou organizací a že Izrael zabíjí palestinské děti z politických důvodů.

Napadl také izraelského prezidenta Jicchaka Herzoga, o němž prohlásil, že je „kluzčí než lubrikanty, které prodává v sexshopu své dcery“.

Hijab už byl kvůli poznámkám o Pákistáncích a Indech obviněn z podněcování nenávisti, poznamenal Express.

Stotisícová propalestinská demonstrace zneklidnila Británii. V Londýně vlála vlajka tauhídu

Zdroj