Vraždil sekerou a pak se otrávil. Student z Pardubicka nastražil i bombu ve škole

4 měsíce starý 9

„Jak jsme uvedli, v pátek jsme okolo 13:30 přijali oznámení, že v areálu SPŠ chemické v Pardubicích byl nalezen předmět, o kterém je možné se domnívat, že se jedná o nástražný výbušný systém,“ začínají policisté.

Tento předmět našli studenti školy v kontejneru vedle hlavní budovy školy. „Na místo jsme okamžitě vyslali dostupné policejní hlídky, které zajistily okolí místa, kde se předmět nacházel. Vyžádali jsme si na místo příjezd specialistů z Pyrotechnické služby PČR a začali s okamžitou evakuací osob nacházejících se v okolí místa nálezu. Celkem jsme evakuovali přes 800 lidí,“ informovali.

Podezřelého policisté nemohli hned dopadnout. „V sobotu po sedmé hodině ráno bylo přijato oznámení o napadení osoby na ulici ve Vysokém Mýtě. Na linku 158 volala řada svědků, kteří uváděli, že nějaký muž napadl sekerou jiného muže a z místa činu odchází. Po příjezdu na místě policisté nalezli osobu v tratolišti krve a svědci označili odcházející osobu jako pachatele,“ přiblížili.

Podezřelého policisté pronásledovali a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi asi 18 minut po činu zhruba 500 metrů od místa napadení. „Muž měl v ruce sekeru, kterou odložil. Po zadržení policistům uvedl, že se chtěl pomstít okolí a zabít více lidí. Dále uvedl, že ve Vysokém Mýtě se vyskytl zcela náhodně a zcela náhodně si vybral i svoji oběť,“ uvedla policie ve zprávě.

Po zadržení začal muž zvracet a na dotaz policistů uvedl, že hned po útoku spolykal jed, ale neuvedl jaký. Proto mu byla okamžitě zavolána záchranka, za doprovodu policistů byl převezen do nemocnice, kde se jeho stav zhoršoval a kde ještě v dopoledních hodinách zemřel.

Zdroj