Vraždili pro peníze. Policie zadržela mladíky, kteří brutálně ubodali seniora na Kladensku

5 měsíce starý 8

„Než si několik desítek tisíc korun a některé věci z vybavení domu odnesli, velmi brutálním způsobem zaútočili nožem na majitele domu a způsobili mu rozsáhlá a devastující zranění, která pro něho byla smrtelná,“ popsala případ Suchánková.

Dvaašedesátiletého muže z Dřetovic našel v rodinném domě známý, který ho přišel navštívit. Těch měl mimochodem muž celou řadu. V obci platil za přátelského dobráka, který si k sobě často zval návštěvy. „Klidný milý člověk, nikdy jsem ho neviděla rozčileného nebo v hádce,“ popsala ho pro CNN Prima NEWS starostka obce Renata Dobrá.

Kriminalisté spustili rozsáhlé vyšetřování v obci i v jejím okolí, k objasnění zločinu podle mluvčí přispělo také velmi důsledné ohledání místa činu a zajištění velkého množství stop. Poté policisté vytipovali okruh osob, které mohly mít se zločinem něco společného. O spolupráci požádali i veřejnost, která přispěla řadou podnětů a informací. Podezřelé, kteří nemají trestní minulost, zadrželi v uplynulých dnech, v jednom případě za spolupráce se zásahovou jednotkou.

Středočeští kriminalisté se od začátku letošního roku do současnosti zabývali 17 případy kvalifikovanými jako zvlášť závažný zločin vraždy či vraždy ve stadiu pokusu.

Zdroj