Vrchní prchli. Na Šumavě roznášejí pivo robotky

3 měsíce starý 11

Robot v automobilce nikoho nepřekvapí, robotická servírka v české restauraci, ale může minimálně zákazníka zaskočit. V šumavském hotelu Orea Resort Horizont vsadili hned na dvě pomocnice – a hosty obsluhují ony.

Robotická servírka sama rozveze jídlo i nápoje hostům rovnou ke stolu a pomůže i s úklidem nádobí. Díky kapacitě odkládací plochy zvládne uklidit hned tři stoly najednou

Obzvláště pro děti je to zážitek. Nejen, že jim jídlo sama přiveze, ale dokonce na ně i mluví.

Aby byly hotely úspěšné a pro hosty atraktivní, je důležité neustále sledovat a přijímat nové trendy. Trh se mění a konkurence se posouvá dopředu. Rozhodli jsme se proto začít využívat dva nové roboty, od kterých si slibujeme větší pohodlí pro hosty, ale také usnadnění práce našim zaměstnancům,“ vysvětluje generální ředitel Orea Hotels & Resorts Gorjan Lazarov.

Pořizovací cena robotické servírky s obličejem kočky je zhruba 350 tisíc korun. Proti své živé konkurenci má několik výhod. Díky zabudovaným čidlům do nikoho nevrazí a pití tak nerozlije. Na jedno nabití vydrží celou pracovní směnu – osm hodin.

Personál se však zatím o místo bát nemusí. Roboti mají našim zaměstnancům pomoci s jednoduchými úkony a aktivitami. Tím ušetří čas, který mohou věnovat našim hostům a ještě tak zlepšit péči o ně,“ dodává Lazarov s tím, že robotka je zároveň atrakcí, která návštěvníky zabaví.

„Obzvláště pro děti je to zážitek. Nejen, že jim jídlo sama přiveze, ale dokonce na ně i mluví,“ doplňuje ředitel hotelu Orea Resort Horizont Jan Lauterkranz.

Vedení sítě Orea Hotels & Resorts teď plánuje, že do budoucna zařadí robotky i do dalších hotelů.

Zdroj