Všechny ruské pokusy o útok jsme ve středu odrazili, tvrdí ukrajinská armáda

4 měsíce starý 125

Ukrajinští vojáci na samohybné houfnici 2S3 Akacija Foto: Gleb Garanich, Reuters

Všechny ruské pokusy o útok jsme ve středu odrazili, tvrdí ukrajinská armáda

Ve směru na Slovjansk se pokusili Rusové zaútočit u obce Kurulky, ale neuspěly. Kurulky i dalších šest obcí včetně Bohorodyčného a Barvinkového bylo ostřelováno.

Silné dělostřelecké palbě čelily i obce u Bachmutu, kde jich bylo ostřelováno deset, a palba byla vedena i na elektrárnu a teplárnu ve Vuhlehirsku. Nju-Jork, Ivano-Darjivka a Semyhurja byly bombardovány letecky. Ruští vojáci zaútočili u Kodemy a Veršyny, ale bez úspěchu, byli zatlačeni zpět.

Podobně silné ostřelování bylo zaznamenáno i ve směru na Kramatorsk. Dělostřelecké granáty a rakety dopadly do katastru sedmi obcí včetně samotného Kramatorsku, Siversku a a Hryhorivky. Ze vzduchu byl bombardován Majakiv.

Nemáme lidi, přiznává Rusko

Mohutná dělostřelecká palba ze strany ruských jednotek byla zaznamenána i na dalších částech doněcké fronty nebo u Charkova.

Štáb ruské neúspěchy spojil s personálními problémy, kterým čelí ruské jednotky. „Podle dostupných informací zůstává úroveň personálního obsazení veliteli čet u útvarů 2. vševojskové armády Ústředního vojenského okruhu nízká. Důvodem jsou značné ztráty a odmítnutí účasti na bojových akcích na území Ukrajiny.“

podpis
Zdroj