Vůdce Čečenců Kadyrov poodhalil strategické plány Ruska. Zabereme i Kyjev, tvrdí

5 měsíce starý 110

„Zprávy a mapy jsem obdržel ve dvě hodiny ráno,“ uvedl vůdce Čečenců ve videu zveřejněném v pondělí brzy ráno na sociální síti Telegram. Kadyrov na něm letmo zabírá zmíněné strategické plány. O jeho příspěvku informoval například web Newsweek.

„Body jsou vyznačeny, úkoly jsou jasné. A my už začínáme pracovat konkrétně, bod po bodu. Ofenzivní práce budou pokračovat nejen v Mariupolu, ale i ve všech ostatních osadách, městech a vesnicích,“ řekl ve videu dále Kadyrov.

„Luhansk a Doněck, především je osvobodíme. Tento úkol stanovil vrchní velitel a drahý prezident Vladimir Putin. A potom zabereme Kyjev a všechna ostatní města,“ prohlásil Kadyrov.

„Naším cílem není obsadit města, ale zničit všechny ty banderovce, nacisty a šajtány (satan, pozn. red.), jak jim říkají muslimové v Čečensku, kteří bojují na straně Ukrajiny,“ dodal.

Za „banderovce“ se označují ukrajinští nacionalisté bez ohledu na jejich postoj ke kontroverznímu ukrajinskému politikovi Stepanu Banderovi. Ten stál u zrodu ukrajinského státu, obviňován je ale také z masového vraždění. Kadyrovo tvrzení přicházejí nedlouho poté, co Kreml prohlásil, že stáhne vojáky a omezí vojenské operace v regionu kolem ukrajinského hlavního města.

Ruská „speciální operace“ na Ukrajině už trvá déle než měsíc a půl. Rusko nadále přeskupuje své vojenské jednotky na východ Ukrajiny. Ukrajinci zlikvidovali kolonu, která mířila na Izjum, Rusové ale nedaleko města údajně sestřelili dvě ukrajinská letadla. Ostřelování Charkova si pak podle Ukrajinců vyžádalo nejméně 11 dalších obětí. Podrobný přehled o válečném dění přinášíme v on-line článku.

Zdroj