Vůz jel v protisměru na čtyřproudé silnici u Liberce, čelně se srazil s jiným

5 měsíce starý 55

Následky vážné nehody dvou osobních aut a jednoho nákladního ve středu ráno řešili záchranáři s policií a hasiči na čtyřproudé silnici u Liberce. Řidič osobního auta jel v protisměru, kde se čelně střetl s dalším osobním vozidlem, jehož řidička právě v levém pruhu předjížděla náklaďák. Oba jeli v autě sami a utrpěli těžká zranění. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Foto: HZS Libereckého kraje

Následky vážné nehody na Liberecku

Článek

Nehoda se stala kolem 6:30 na silnici I/35 ve směru od Chrastavy nedaleko odbočky na Stráž nad Nisou.

Podle mluvčí policie Ivany Balákové řidič osobního vozu značky Dacia zatím z neznámých příčin jel v protisměru na čtyřproudé silnici a čelně se střetl s autem Nissan, který jel ve správném směru a v tu chvíli předjížděl nákladní vůz. Velmi vážné zranění utrpěli řidič dacie i řidička nissanu, kteří oba ve vozech cestovali sami.

Nehoda se stala na silnici se dvěma jízdními pruhy pro každý směr, kde protijedoucí auta jsou od sebe oddělená středovým pásem se zeleni. Řidič dacie jel ve směru od Liberce v pruhu, který je určený pro auta jedoucí opačným směrem.

„Dvě osoby byly v kritickém stavu převezeny do traumacentra liberecké nemocnice,“ řekl mluvčí záchranky Michael Georgiev.

Mluvčí hasičů David Kořínek uvedl, že jeho kolegové museli zraněné lidi ze zdemolovaných aut vyprošťovat.

Vážná dopravní nehoda komplikuje provoz na komunikaci R35 ve směru z Chrastavy před Libercem. Jedná se o nehodu dvou osobních a jednoho nákladního vozidla. Hasiči museli použít hydraulické vyprošťovací nástroje.
Foto: HZS LK pic.twitter.com/iw6pTolwqj

— HZS LIBERECKÉHO KRAJE (@hzs_lk) October 19, 2022

„Nevíme, kde do protisměru najel a proč. V tu dobu jela od Stráže nad Nisou ve správném pruhu řidička nissanu, která předjížděla kamion. Když vyjela z pravého do levého pruhu, tak se střetla s dacii. Náraz poté odhodil nissan na kamion,“ řekla Baláková. Okolnosti nehody policisté dál vyšetřují.

Vyšetřování nehody komplikovalo ráno několik hodin provoz na příjezdu do Liberce. Ve směru od Chrastavy stála dlouhá kolona.

Související témata:

Čelní srážka

Zdroj