V českém tisku se ve středu dočtete, že základní léky pro děti chybí i v nemocnicích. Informuje o tom Deník N. Vlastní bydlení je pro rodinu podle Mf Dnes nejhůř dostupné za posledních dvacet let. A lidé si pod stromeček nadělí praktické dárky, píšou Hospodářské noviny. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 6:41 21. prosince 2022

Lékaři v Česku řeší nedostatek u všech sirupů na snižování horečky a proti bolesti pro děti (ilustrační foto) | Foto: Beata Zawrzel / NurPhoto | Zdroj: Reuters

E15

České firmy teď mají nejvíc úvěrů v eurech v historii. Informuje o tom deník E15. Půjčky v korunách se totiž v současnosti podnikům nevyplatí, protože jsou mnohem dražší. V říjnu se podle deníku podíl úvěrů v cizích měnách přiblížil polovině ze všech půjček.

Deník N

Základní léky pro děti chybí i v nemocnicích. Upozorňuje na to Deník N. Dětská oddělení jsou teď ale zaplněná malými pacienty s respiračními nemocněními. Lékaři přitom řeší nedostatek prakticky u všech sirupů na snižování horečky a proti bolesti. Podle výrobců může za nedostatek přípravků extrémní poptávka.

Starosti přecházející až v deprese. Jak se podepisují ceny za bydlení a energie na lidech?

Číst článek

Mf Dnes

Vlastní bydlení je v Česku pro běžnou rodinu nejhůř dostupné za posledních dvacet let. To je téma Mf Dnes. Náklady na byt teď domácnostem seberou přes dvě třetiny měsíčního příjmu. Před deseti lety to přitom byla polovina.

Hospodářské noviny

Lidé se začínají zbavovat svých aut, aby získali hotovost. Všímají si toho Hospodářské noviny. Nabídek k výkupu vozů podle deníku meziročně přibývá o desítky procent. Trendem také je, že si lidé častěji kupují menší, levnější a úspornější vozy.

Právo

Domácnosti si pod stromeček nadělí praktické dárky. Letos před Vánoci podle prodejců roste hlavně zájem o energeticky úsporné spotřebiče. Píše to středeční Právo. Vzrostly i celkové objemy prodeje elektroniky.

Kateřina Bečková

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Zelenskyj podle médií míří do Washingtonu. USA by měly oznámit další pomoc Ukrajině

  2. Výběr z médií: chybějící léky pro děti v nemocnicích, hůře dostupné bydlení pro rodiny a praktické dárky

  3. Proč se (ne)těšit na levnou energii

  4. Částečné zveřejnění Trumpových daňových přiznání schválil výbor Sněmovny reprezentantů

  5. Odborníka na duševní zdraví vyhledal každý třetí. Psychiatra nechceme, většinou ale zajdeme k němu

  6. Mladí Argentinci mají strach o budoucnost. Možná jim titul mistrů světa trochu uleví, míní reportér

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Kandidáti na prezidenta 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Danuše Nerudová, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme