V pondělním českém tisku se dočtete, že covid zbrzdil vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Ministryně financí Alena Schillerová si najala profesionálního fotografa, od kterého si ministerstvo navíc nakoupilo kalendáře za desetitisíce korun. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 7:47 28. prosince 2020

Farma Čapí hnízdo ve středočeských Olbramovicích | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Hospodářské noviny

Covid zbrzdil Čapí hnízdo, Babišovy kauzy se táhnou - to je titulek Hospodářských novin. Například v případě Čapího hnízda požádali policisté na konci roku o další prodloužení lhůty. Je to kvůli pandemii, která zbrzdila české i zahraniční úřady. Od obvinění premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše z dotačního podvodu přitom uplynuly už víc než tři roky. Rozhodnutí tak padne nejdřív příští rok, možné dokonce je, že to bude před říjnovými volbami do poslanecké sněmovny. Důvodem, proč se šetření protáhlo, je, že policie požádala o další výslechy svědků.

Deník N

Ministryně financí Alena Schillerová za ANO si najala profesionálního fotografa Davida Šedivého. Ten má ale za 500 korun na hodinu i řadu jiných úkolů, zjistil Deník N. Podle výkazů je to třeba příprava materiálů pro jednání a nebo projevů ministryně.

Resort si od něj navíc zvlášť nakoupil kalendáře a fotografické knihy za desetitisíce korunFotograf pracuje pro resort maximální možný počet hodin, tedy 80 měsíčně. Z výkazů vyplývá, že často chystá i reakce pro média, ale i další činnosti.

Mladá fronta Dnes

„Jiné Vánoce“ zažily letos i zoologické zahrady. Všímá si toho Mladá fronta Dnes. Sváteční dny totiž tradičně využívali lidé k výletům do ZOO, a to letos kvůli protiepidemickým opatřením nebylo možné. V zahradách tak zavládl netypický klid. Pokud by chtěli lidé zvířecím obyvatelům přinést nějaký dárek, možné to je. Vhod přijdou žaludy, ovoce a zelenina nebo ořechy. ZOO naopak neupotřebí kaštany. 

Právo

Alkohol do gastronomie patří, ale s mírou! O tom píše dnešní Právo. Alkoholické nápoje si denně dopřává 600 tisíc Čechů a Češek. Z toho 100 tisíc v nadměrném množství. Vede pivo a víno. Problém je, že konzumace alkoholu je společensky přijatelná a patří k oslavám, setkáním, ale i k běžnému stolování. Zatímco v roce 1989 byla průměrná spotřeba alkoholických nápojů 175 litrů na obyvatele, v roce 2007 už toto číslo vyrostlo na 185 litrů. Od té doby mírně klesá. V roce 2018 se držela na 172 a půl litrech na obyvatele za rok. 

Kateřina Součková

Nejčtenější

24 hodin 3 dny týden

Nejnovější články

Výběr z médií: další odložení Čapího hnízda, fotograf pro Schillerovou i Vánoce v zoologických zahradách

ANKETA: ‚Omlouvat se nemám žádný důvod.‘ Peková, Šmucler a další výroků o koronaviru nelitují

ONLINE: Mutace koronaviru z Británie se šíří po světě. Objevila se v Jižní Koreji, Jordánsku a Norsku

Miliony Američanů mají znovu nárok na podporu v nezaměstnanosti. Trump podepsal stimulační balíček

Koronavirový rok střední Evropy: od triumfalismu k evropské pokoře

Češi senzačně porazili Rusko 2:0, hokejová dvacítka napravila debakl se Švédskem

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme

Prostudujte si kompletní obvinění kauzy Čapí hnízdo 6 společenských tříd. Do které patříte vy? Kdo šíří dezinformace? Našli jsme vlivné i pěšáky 130 tváří. Ptali jsme se, kdo a proč přišel demonstrovat