V českém tisku se v sobotu dočtete, že do Česka míří další vakcíny proti koronaviru – a to i přesto, že zájem o očkování klesá. Informuje o tom Mf Dnes. Deník zase píše o nové stavbě v areálu motolské nemocnice, která poskytne zázemí rodičům dlouhodobě hospitalizovaných dětí. A podle Práva se zástupci Senátu shodli na legislativních změnách ohledně domácího násilí. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 6:48 9. dubna 2022

Očkování proti covidu-19 | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Deník

V areálu pražské Fakultní nemocnice Motol staví novou budovu, která poskytne zázemí rodičům dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Píše o tom regionální Deník. Otevřít by se měla koncem letošního roku. Lékaři a psychologové se shodují, že přítomnost rodiče nemocným dětem při léčbě pomáhá.

Zájem o očkování proti covidu klesá. Velká centra řeší, co s nevyužitými vakcínami

Číst článek

Mf Dnes

Do Česka míří další vakcíny proti koronaviru - zájem o očkování ale klesá. Tématu se věnuje Mf Dnes. Zatím není ani jasné, jestli se bude očkovat i čtvrtými dávkami. Evropská léková agentura ještě neschválila žádnou s dostupných vakcín proti covidu-19 pro opakované použití.

Právo

Konkrétní definice domácího násilí a vzdělávání soudců a policie - to jsou podle deníku Právo legislativní změny, na kterých se shodli zástupci Senátu, vlády a neziskových organizací. Ke změnám by měl přispět taky plán prevence domácího násilí i některá opatření Evropské unie.

Eliška Radinová

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Výběr z médií: další vakcíny proti koronaviru, nová stavba v motolské nemocnice nebo legislativní změny

  2. Mezinárodní společenství netrestá ‚hodné Rusy‘, ale jejich stát

  3. ANKETA: Jakou strategii nyní zvolí ruská armáda na Ukrajině? Podle expertů hrozí zamrzlý konflikt

  4. Jak se v Česku trestá? Bílé límečky dostávají nejčastěji podmínky, může to ale vést k recidivě

  5. Spojené státy rozšířily restrikce na export do Ruska a Běloruska. Omezí možnosti dovozu zboží

  6. Kalousek: Všem se sníží životní standard. Pomoci se ale dá jen těm, kterým hrozí skutečná chudoba

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme