V českém tisku se v úterý dočtete, že Rusko deportuje ukrajinské děti k náhradním rodinám, píše Deník N. V Karlových Varech chybí podle deníku E15 zahraniční turisté. A vodáci musí počítat s vyššími výdaji, informuje Deník. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 7:10 28. června 2022

Moskva deportuje ukrajinské děti k náhradním rodinám do Ruska, píše Deník N (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Hotelům a obchodům v Karlových Varech chybí zahraniční turisté, hlavně ti z Číny a Ruska. Ti byli zvyklí utrácet vysoké částky a ve městě trávili i několik týdnů. Deník E15 píše, že je teď nahradili spíš šetřiví Evropané, kteří přijíždějí jen na pár dnů.

ONLINE: Rusko podle analytiků vyměnilo velitele na Ukrajině. Má jím být generálplukovník Židko

Číst článek

Deník N

Deník N přináší reportáž o deportacích ukrajinských dětí k náhradním rodinám v Rusku. Na projektu s deníkem spolupracoval investigativní server Vjorstka. Podle zjištění novinářů mají noví ruští rodiče zatím status dočasných opatrovníků. Deportacemi dětí z východní Ukrajiny do Ruska se už zabývá Vysoký komisař OSN pro lidská práva.

Mf Dnes

Zájem o náhradní výživné pro nezaopatřené děti je zatím malý. Mf Dnes to zjistila z dat Úřadu práce ČR. Podle nich od loňského července o dávku zažádalo sedm tisíc lidí, ministerstvo práce a sociálních věcí původně počítalo s nejméně 25 tisíci. Řadě lidí se totiž vůbec nevyplatí o dávku žádat.

Deník

Vodáci musí na letošní dovolené na řece počítat s vyššími výdaji. Kvůli rostoucím cenám pohonných hmot, zboží i služeb musí totiž zdražovat i půjčovny lodí. Dočtete se o tom v Deníku. Ten zjistil, že půjčovny zatím zdražily v průměru o 10 až 15 procent.

Adéla Paruchová

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Výběr z médií: deportace ukrajinských dětí, chybějící turisté ve Varech a zdražení pro vodáky

  2. Jestli umřu, neplačte. Pusťte mi na pohřbu AC/DC, aby se lidé usmívali, říká první žena pluku Azov

  3. ‚Ruské tanky se k nám dostanou jen jako exponáty‘. Polsko otevřelo výstavu zničené ruské techniky

  4. O amerických potratech neapokalypticky

  5. ‚Krypťáky‘ za desítky tisíc už nedávají smysl. Tajemství dnes umí skrýt i obyčejné mobily

  6. Gynekolog obchodníkem s chudobou? Selhání státu a špatné nastavení dávek, přibližuje reportérka

Aktuální témata

Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Barrandovský most, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, MS fotbal 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, Válečné ztráty, MS hokej 2023

Doporučujeme