Sobotní vydání Lidových novin přináší zprávu o tom, že během pandemie koronaviru zanikl jen zlomek tuzemských hospod. Podle Práva rostou ceny za zachovalé trámy a fošny z bouracích prací. Tématem Mf Dnes jsou dobíječky pro elektroauta. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 7:42 19. června 2021

Po pandemii koronaviru zatím skončilo zhruba 5 až 10 procent hospod (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Řidiči elektroaut využívají veřejné stanice pro dobíjení méně než jednou týdne. S tématem přichází Mf Dnes. Majitelé elektromobilu nabíjí svůj vůz nejčastěji doma nebo v práci. Tato varianta je oproti veřejným dobíjecím stanicím někdy až trojnásobně levnější.

Pro cestu do Chorvatska už není nutné potvrzení o bezinfekčnosti. Česko se přesunulo mezi zelené země

Číst článek

Deník

Regionální Deník upozorňuje turisty, aby na letiště přicházeli nejlépe tři hodiny před odletem. Už při odbavování totiž musejí předkládat potvrzení o očkování proti koronaviru, o negativním testování a nebo o prodělaném onemocnění covid-19. Zároveň ale cestující musí stále procházet i bezpečností a pasovou kontrolou a odbavení na letišti proto trvá déle než dřív.

Lidové noviny

Po pandemii koronaviru zatím skončilo zhruba 5 až 10 procent hospod. Tématu se věnují sobotní Lidové noviny. Většina podniků, které mohly, už v těchto dnech otevřela. Restaurace a hospody se plní taky díky současnému teplému a suchému počasí i díky fotbalovému Euru. Třeba sportbary mají aktuálně tržby dokonce vyšší než dřív.

Právo

Ceny za zachovalé trámy a fošny z bouracích prací rostou. Podle stavu a množství mají hodnotu až statisíců korun, píše Právo. Po kůrovcové kalamitě je dřeva sice nadbytek, ale málo ho zůstává na českém trhu, a zdražuje tak o desítky procent. Často navíc není proschlé, a tím pádem je nekvalitní.

Irena Růžičková

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Hokejisté Vegas přišli o výhru nad Montrealem těsně před koncem, nestačila jim ani Noskova asistence

  2. Výběr z médií: hospody po koronaviru, na letiště s předstihem i nabíjení elektromobilů doma

  3. ‚Hrozí občanská válka.‘ OSN vyzvala k zákazu prodeje zbraní do Barmy

  4. Fronta na Primark? Je mi to líto, na skládkách končí každý rok 92 milionů tun oblečení, říká designérka

  5. Dostavba Dukovan. Jak lvové bijem o mříže

  6. Kulhánek končí, Schillerová si chce říct o důvěru voličů. Kteří ministři budou na podzim kandidovat?

Aktuální témata

ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme