V českém tisku se ve středu dočtete, že novému politickému náměstkovi ministerstva zahraničí Pavlu Jarošovi chybí povinná prověrka. Jaroš si o prověrku na stupeň tajné zažádal. Získat ji ale může nejdřív za několik měsíců, píše Deník N. Automobilka Škoda Auto podle Hospodářských novin zvažuje odchod z čínského trhu. Prodeje citelně klesají, loni meziročně spadly skoro o 40 procent. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 7:02 21. dubna 2021

Novému politickému náměstkovi ministerstva zahraničí Pavlu Jarošovi chybí povinná prověrka. Upozorňuje na to Deník N. Jaroš si o prověrku na stupeň tajné zažádal. Získat ji ale může nejdřív za několik měsíců. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Platby iPhony nebo chytrými hodinkami od firmy Apple zažívají v Česku rozmach. Podle deníku E15 funguje přes službu Apple Pay 60 procent všech digitálních peněženek. 35 procent na trhu mobilních plateb připadá společnosti Google. Služba Apple Pay vstoupila na tuzemský trh v únoru 2019. A jasně převálcovala konkurenční službu internetového kolosu Google, kterou řada bank zavedla už na konci roku 2017.

Z České pošty do vedení ministerstva. Novým náměstkem na zahraničí bude ‚šedá eminence‘ ČSSD

Číst článek

Deník N

Novému politickému náměstkovi ministerstva zahraničí Pavlu Jarošovi chybí povinná prověrka. Upozorňuje na to Deník N. Náměstka dosadil do funkce minulý týden vicepremiér Jan Hamáček z ČSSD, který resort dočasně vede. Jaroš si o prověrku na stupeň tajné zažádal. Získat ji ale může nejdřív za několik měsíců. Podle Hamáčka to není problém.

Mf Dnes

Na železničních přejezdech umírá stále víc lidí, upozorňuje Mf Dnes. Letošní první čtvrtletí bylo podle deníku nejhorší za posledních pět let. Od ledna do března se podle dat Drážní inspekce stalo na přejezdech celkem 46 srážek a zemřelo při nich 12 lidí.

Nové závory, světelná signalizace a chytré kamery. Správa železnic chce do roka zabezpečit 170 přejezdů

Číst článek

Regionální Deník

Lidé v Česku i přes pandemii kupují zahraniční dovolené, píše regionální Deník. Cestovní kanceláře očekávají, že se letos ve srovnání s rokem 2019 dostanou na zhruba 60 procent. Největší zájem je o Spojené arabské emiráty, Egypt a Kanárské ostrovy.

Hospodářské noviny

Automobilka Škoda Auto zvažuje odchod z čínského trhu, dočtete se v Hospodářských novinách. Prodeje škodovek v Číně citelně klesají. Loni se meziročně prodalo skoro o 40 procent automobilů méně než před krizí. Vedení firmy teď proto přehodnocuje svou strategii.

Veronika Šírová

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Konec fotbalové superligy? Šest anglických klubů po kritice oznámilo odchod

  2. Čínský prezident na Bidenově virtuálním klimatickém summitu pronese projev. Pozvaný je i Putin

  3. Šest Čechů v NHL asistovalo. Rittich pětkrát inkasoval a po výměně do Toronta ještě nevyhrál

  4. Biden: Verdikt nad Chauvinem může být velkým krokem kupředu. Podobné rozsudky přicházejí zřídka

  5. Výběr z médií: náměstkovi Jarošovi chybí prověrka, Škoda zvažuje odchod z Číny i nehody na přejezdech

  6. Březen jako ‚nej‘ měsíc. Rekordní byl počet hypoték i jejich celková částka, vyplývá z Hypoindexu

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme