V českém tisku se ve středu dočtete, že stát chystá na konec léta novou kampaň na podporu očkování proti covidu-19, píší Hospodářské noviny. Březnové oteplení podle Mf Dnes znamená pro asi čtvrt milionu Čechů potíže s alergií na pyl. Podle některých odborníků můžou letos alergici zažívat silnější projevy. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 7:19 30. března 2022

Stát chystá na konec léta novou kampaň na podporu očkování proti covidu-19, píší Hospodářské noviny (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Březnové oteplení znamená pro asi čtvrt milionu Čechů potíže s alergií na pyl. Připomíná to středeční Mf Dnes. Podle některých odborníků můžou letos alergici zažívat silnější projevy, předchozí dva roky se totiž například chránili rouškami a respirátory, které účinky zmírnily.

O raketové systémy Rusové přicházejí dva kilometry za frontou, diví se Čech, který ověřuje ztráty

Číst článek

Deník N

Z pomyslného sprintu na maraton se snaží přenastavit organizace, které v Česku pomáhají válečným uprchlíkům přicházejícím z Ukrajiny. Deník N píše o tom, jak se organizátoři pomoci snaží po čtyřech týdnech od začátku ruské invaze na Ukrajině nevyčerpat síly a vyvarovat se vyhoření dobrovolníků.

Hospodářské noviny

Koncem léta možná znovu častěji uslyšíme o očkování proti covidu-19. Stát totiž chystá novou očkovací kampaň, informují o tom Hospodářské noviny. Zatímco loni se v tuto dobu denně proti nemoci očkovalo skoro 70 tisíc lidí, v pondělí dostaly v Česku vakcínu asi 2500 osob. Zájem o očkování po rozvolnění protiepidemických opatření výrazně klesá.

Epidemie koronaviru dál zpomaluje. Česko má za úterý 8915 nakažených, méně než před týdnem

Číst článek

Právo

Dobrovolníci odklidili z rezervace u Milovic na Nymbursku torza techniky okupační sovětské armády. Ochránci přírody se při úklidu rezervace divokých koní a zubrů tentokrát zaměřili kromě černých skládek právě na pozůstatky po sovětské armádě. Píše o tom středeční deník Právo.

Regionální Deník

Tisícům českých lodních kapitánů propadnou průkazy. Pokud budou chtít v červenci vyplout na dovolenou na řeky nebo moře, měli by si zajistit průkaz nový. Upozorňuje na to regionální Deník. Kvůli novele zákona o vnitrozemské plavbě totiž asi padesát tisíc průkazů přestane s prvním prázdninovým dnem platit.

Eliška Halaštová

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Velrybí trus je hnojivo, zjistil německý vědec Smetacek. Umělé výkaly by mohly zachránit planetu

  2. Rekonstrukce jednání: Abramovič se jako součást ukrajinské výpravy nevyhnul příznakům otravy

  3. Kajínek, aktivní podnikatel i šéf lánských lesů. Zemanovy milosti, které vyvolaly silnou kritiku

  4. Výběr z médií: nová očkovací kampaň, silnější projevy alergie na pyly i propadnutí lodních průkazů

  5. Dotaci Agrofertu vyplatili a slíbili na ní ověřit střet zájmů. Žalobu na Brusel má vláda v plánu zamítnout

  6. ONLINE: Stahování ruských vojsk má podle Ukrajiny vytvořit klamou představu o konci oblehání Kyjeva

Aktuální témata

Cena benzinu, Rusko, Ukrajina, Ukrajina online, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022

Doporučujeme