Výběr z médií: ochránci chtějí přísnější pravidla pro drony, obavy vinařů o úrodu i dražší autoškoly

3 měsíce starý 17

V českém tisku se v sobotu dočtete, že ochránci přírody požadují zpřísnění pravidel pro létaní dronů v Česku. Chtějí zakázat jejich létaní v chráněných krajinných oblastech, píše Mf Dnes. Vinaři se podle regionálního Deníku bojí o letošní úrodu vína. Finálnímu dozrávání hroznů vinné révy totiž nepřeje aktuální deštivé a chladné počasí. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 6:53 28. srpna 2021 /--> /--> /--> /-->

Ochránci přírody požadují zpřísnění pravidel pro létaní dronů v Česku. Chtějí zakázat jejich létaní v chráněných krajinných oblastech, píše Mf Dnes (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Ochránci přírody požadují zpřísnění pravidel pro létaní dronů v Česku. Píše o tom Mf Dnes. Konkrétně chtějí zakázat jejich létaní v chráněných krajinných oblastech. Drony totiž často ruší vzácné druhy zvířat – především dravé ptáky, kteří kvůli tomu nemůžou hnízdit.

Vzácní sokoli v Českém Švýcarsku opustili hnízdo s vajíčky. Vyplašil je neukázněný horolezec

Číst článek

Regionální Deník

Vinaři se bojí o letošní úrodu vína. Finálnímu dozrávání hroznů vinné révy totiž nepřeje aktuální deštivé a chladné počasí a předpověď se navíc nemá zlepšit ani v dalších dnech. Vinaři mají proto strach například z šíření plísní na méně zdravých hroznech. Víc se dočtete v regionálním Deníku. Letošní vinobraní bude podle oslovených vinařů opožděné – podle odhadů zatím o dva až tři týdny.

Právo

Kurzy v autoškolách zdražily. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. Průměrná cena za řidičský kurz na osobní auto meziročně vzrostla na zhruba 14 tisíc korun, ještě na začátku roku 2019 to přitom bylo kolem 10 tisíc. Tématu se podrobněji věnuje deník Právo.

Aktuálně.cz

Českým řekám hrozí v příštích desetiletích výrazný pokles vody. Vyplývá to z nejnovější studie Českého hydrometeorologického ústavu, o které informuje server Aktuálně.cz. Podle nejpesimističtější předpovědi klesne objem vody v příštích třiceti až šedesáti letech až o pětinu. A změna může vážně ohrozit zásoby pitné vody.

Adéla Paruchová /--> /--> /--> /-->

Zdroj