V českém tisku se v pondělí dočtete, že vybudování parkovacího místa pro elektromobil může výrazně prodražit cenu nemovitosti. Píše o tom Mf Dnes. Plastické operace přestávají být podle Lidových novin doménou pouze žen. A Hospodářské noviny píšou o prodeji přerovského výrobce optických přístrojů Meopta. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 6:46 7. listopadu 2022

Vybudování parkovacího místa pro elektromobil může prodražit cenu nemovitosti, píše Mf Dnes (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Deník N

Deník N se ve svém pondělním vydání zabývá plánem na výstavbu továrny na baterie pro elektromobily u Plzně. Projekt takzvané gigafactory označují zástupci byznysu a část politiků za budoucnost české ekonomiky, místní obyvatelé se ale na projekt dívají s obavami. Argumentují například zvýšeným provozem nebo nedostatkem případných pracovníků.

Veřejné dobíjení elektromobilů zdražilo i o 80 procent, náklady někdy překonávají benzin

Číst článek

Mf Dnes

Vybudování parkovacího místa pro elektromobil může výrazně prodražit cenu nemovitosti. Dočtete se o tom v Mf Dnes. Důvodem jsou přísnější protipožární předpisy v garážích pro elektroauta v městských bytových domech. Podle developerů tak jedno parkovací stání může podražit o víc než 400 tisíc korun.

Lidové noviny

Plastické operace přestávají být doménou pouze žen – podstupuje je totiž stále víc mužů. Zmiňují to Lidové noviny, které vychází z ankety mezi vybranými českými klinikami. Muži podstupují především liposukci břicha a boků, dále vyhlazení vrásek pomocí botoxu a roste i poptávka po transplantaci vlasů.

Hospodářské noviny

Hospodářské noviny píšou o prodeji přerovského výrobce optických přístrojů Meopta. O firmu podle zjištění deníku projevila zájem například německá společnost Carl Zeiss nebo také velké korporace ze Spojených států.

Adéla Paruchová

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Výběr z médií: plastické operace pro muže, dražší parkovací místa pro elektromobily a prodej Meopty

  2. Rusové a mírová jednání

  3. Orbán dostal poprvé nůž na krk. Odchod z EU ani konec maďarské ságy ale nečekám, říká analytička

  4. Prezident Zeman by dostal trojku minus. Jedničku by mu dalo jen pár procent lidí, ukazuje průzkum

  5. Zboží z EU do Ruska: Přes Slovensko ho mohly dodávat i další země, nastiňuje reportér

  6. Evropská unie by měla začít posílat peníze na dotace Agrofertu. V Bruselu zasedl výbor, Češi čekají na dopis

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme