Ve čtvrtečních novinách se dočtete, že přibývají ojetá auta ve špatném stavu, která jsou na prodej. Podle asociace autobazarů za to může mimo jiné pandemie koronaviru, píše deník E15. Pražský dopravní podnik bude mít od soboty podle serveru Zdopravy.cz v běžném provozu pouze nízkopodlažní autobusy. Na pravidelných linkách tak končí tradiční Karosy vyrobené ve Vysokém Mýtě. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 7:09 3. prosince 2020

Pražský dopravní podnik bude mít od soboty v běžném provozu pouze nízkopodlažní autobusy (ilustrační foto) | Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

E15

Pokud se chystáte na koupi ojetého vozu, zbystřete. Přibývá totiž ojetin v horším stavu, píše čtvrteční E15. Podle asociace autobazarů za to může mimo jiné pandemie koronaviru. Majitelé jsou totiž často v tíživé finanční situaci, a tak při prodeji raději zamaskují skryté vady, aby vůz jednoduše a rychle prodali.

Češi se při výběru ojetiny nejvíc bojí, že koupí bourané auto nebo vůz se stočeným tachometrem

Číst článek

Mf Dnes

Věděli jste, že velká část českých veverek nikdy neochutnala ořech? Nebo že si veverky nedělají žádné zásoby oříšků? Magazín Mf Dnes vyvrací mýty spojené s tímto malým zvířetem. Možná i polovina českých veverek nikdy neochutnala pro ně tak typický lískový ořech. Není za tím ale žádná dieta. Většina z nich totiž žije na území, kde ořechy jednoduše nejsou k nalezení. Třeba ve smrkových lesích v Polabí.

Ekonom

Od zkázy české námořní flotily uplynulo už čtvrtstoletí, připomíná týdeník Ekonom. V polovině 90. let Česko patřilo k jedněm z mála vnitrozemských států s vlastním loďstvem - Českou námořní plavbou. Ta byla po roce 1992 vložena do kuponové privatizace, většina připadla Vikrou Koženému a posléze zanikla.

Zdopravy

Pražský dopravní podnik bude mít od soboty v běžném provozu pouze nízkopodlažní autobusy, upozorňuje server Zdopravy.cz. Na pravidelných linkách tak končí tradiční Karosy vyrobené ve Vysokém Mýtě. Pár si jich ale dopravní podnik nechá, a nasadí je na víkendový retroprovoz.

Kryštof Šimek

Nejčtenější

24 hodin 3 dny týden

Nejnovější články

Místo pěti dostane stát od Tchaj-wanu jen jednu linku na výrobu roušek. Ostatní převezme soukromá firma

Skandál Orbánova ‚nahého‘ europoslance jako ukázka pokrytectví Fideszu. Případ Szájera není ojedinělý

Výběr z médií: přibývající ojetá auta ve špatném stavu, konec Karos v Praze i mýty o veverkách

ONLINE: V Česku otvírají obchody a restaurace, ve středu testy odhalily 4563 nově nakažených

‚Nejde jen všechny chválit a plácat po ramenou.‘ Čeští biatlonisté si návrat trenéra Rybáře chválí

Poslanec SPD Kohoutek opět prohrál ve sporu s exčlenkou hnutí. Nazvala ho lichvářem

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme

Prostudujte si kompletní obvinění kauzy Čapí hnízdo 6 společenských tříd. Do které patříte vy? Kdo šíří dezinformace? Našli jsme vlivné i pěšáky 130 tváří. Ptali jsme se, kdo a proč přišel demonstrovat