V českém tisku se v úterý dočtete, že Češi s vyššími příjmy dál létají za exotikou, píše deník E15. Stoupá počet pacientů s rakovinou slinivky, varuje Deník N. A podle Lidových novin v Česku přibývá návrhů na dohodu o vině a trestu. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 7:26 29. listopadu 2022

Z většího zájmu o exotické destinace profitují cestovní kanceláře, které přečkaly cestovní omezení kvůli pandemii koronaviru (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay License | CC BY 1.0

E15

Češi s vyššími příjmy dál létají za exotikou, i když jsou zájezdy dražší než v předchozích letech. Všímá si toho ekonomický deník E15. Zájem je také o dražší vánoční nebo silvestrovské pobyty. A Češi si připlácejí i za lepší služby. Z většího zájmu o exotické destinace profitují cestovní kanceláře, které přečkaly cestovní omezení kvůli pandemii koronaviru.

Návrat k přepravě tekutin. Britská letiště chtějí zavést modernější skenery

Číst článek

Deník N

Nemocnice v Česku upozorňují na nárůst pacientů s rakovinou slinivky. Všímá si toho Deník N. Týká se to hlavně starších lidí, lékaři ale upozorňují, že u mladších evidují rychlejší nárůst počtu případů. Většina pacientů navíc přichází pozdě. Můžou za to jak nedostatečné preventivní prohlídky, tak třeba i povaha onemocnění. Když se totiž objeví první příznaky, tak už je nádor neoperovatelný.

Lidové noviny

V Česku přibývá návrhů na dohodu o vině a trestu. Píšou o tom Lidové noviny. Rostoucí počet sporů, které jsou vyřešené ještě před soudním řízením, vítá nejvyšší státní zástupce i Unie obhájců. Podle nich se tím mimo jiné daří šetřit peníze i práci soudů, žalobců nebo policie. Třeba pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová ale varuje, že tyto výhody nesmí převážit nad spravedlností.

Hospodářské noviny

Zvýšení poplatku za pohotovost může vést k častějším výjezdům záchranné služby. Na téma upozorňují Hospodářské noviny. Velká část výjezdů záchranářů je navíc už nyní nadbytečná. Zvýšení poplatku za pohotovost na dvě stě korun navrhuje Česká lékařská komora, ministerstvo zdravotnictví se k tomu zatím staví neutrálně.

Vít Andrle

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Výběr z médií: zájem o exotické dovolené, více pacientů s rakovinou slinivky a dohody o vině a trestu

  2. Nedůvěra v politiku uprostřed vesnice s ulicemi beze jmen. Proč ve Vřesové nechtějí volit prezidenta?

  3. Čínská armáda tvrdí, že v Jihočínském moři zahnala americký křižník. USA incident nekomentovaly

  4. Policie v ulicích i zátarasy. Čína se snaží zabránit novým protestům proti covidovým opatřením

  5. ONLINE: Rusko v noci ostřelovalo Cherson a Poltavu. Raketa zničila také továrnu v Dnipru

  6. Němci přece jen odmítli komunistickou utopii

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Kandidáti na prezidenta 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Danuše Nerudová, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme