V českém tisku se v úterý dočtete, že zájem o koupi chat stále stoupá a ceny za ně raketově rostou. Průměrná cena jedné chaty už dosáhla 1,6 milionu korun, píší Hospodářské noviny. Jeden kilogram brambor od českých pěstitelů teď podle regionálního Deníku vyjde i na tři koruny. Čeští pěstitelé se totiž v této době zbavují loňských zásob, aby uvolnily sklady pro letošní sklizeň. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha 7:11 27. dubna 2021

Jeden kilogram brambor od českých pěstitelů teď vyjde i na tři koruny. Píše to úterní regionální Deník. Čeští pěstitelé se totiž v této době zbavují loňských zásob, aby uvolnily sklady pro letošní sklizeň (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 Public Domain,©

Regionální Deník

Jeden kilogram brambor od českých pěstitelů teď vyjde i na tři koruny. Píše to úterní regionální Deník. Čeští pěstitelé se totiž v této době zbavují loňských zásob, aby uvolnily sklady pro letošní sklizeň. Kvůli zavřeným restauracím a nízkému odbytu a taky díky loňské nadúrodě jich na skladech mají stále tisíce tun.

Úroda je příznivější než loni. Sklidilo se víc obilovin, řepky i máku

Číst článek

Hospodářské noviny

Zájem o koupi chat stále stoupá a ceny za ně raketově rostou. To je téma úterních Hospodářských novin. Průměrná pořizovací cena jedné chaty už dosáhla 1,6 milionu korun. Ty levnější - kolem milionu korun - se do nabídky kvůli vysokému zájmu ani nedostanou. Takovou chatu lidi dříve prodají třeba kamarádům, sousedům nebo známým. V případě, že už se na trh dostane, tak pro velký zájem ji prodejci inzerují v aukci.

Mf Dnes

V Česku přibývá nehod, které způsobí vodní skútry. Státní plavební správa proto chce na více místech omezovat jejich rychlost. Píše o tom Mf Dnes. Za minulý rok eviduje správa 35 nehod, u kterých byl vodní skútr - třikrát více než v roce 2019. Například na Slapské přehradě se v létě plaví i přes 5,5 tisíce různých plavidel.

Letiště Praha odbavilo v prvním čtvrtletí meziročně o 90 procent méně pasažérů. Nejoblíbenější byla Dubaj

Číst článek

Zdopravy.cz

Na Letišti Václava Havla v Praze začala úprava hlavní přistávací ranveje. Informuje o tom web Zdopravy.cz. Letadla tak budou přistávat na vedlejší dráze. Na tu se nalétává přes hustě zalidněné části Prahy, například přes Sídliště Řepy. Lidi budou moci pozorovat chod na letištní ranveji i díky webkameře.

Deník N

Firma s elektronikou Okay falšovala svým zaměstnancům docházku, aby dosáhla na peníze z programu Antivirus. Píše to Deník N. Podle něho se tohoto jednání měla firma dopustit loni na podzim. Deník získal svědectví od tří zaměstnanců. K dispozici má i email s instrukcemi, kterými vedení firmy instruovalo manažery, jak a kterým lidem mají docházku krátit.

Jan Bílek

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Tři sudy na restauraci a týden. V Anglii dochází po znovuotevření některých hospod pivo

  2. Polský soud hledá 124 let starého muže. Nezvěstný je od druhé světové války

  3. McDavid hattrickem a asistencí sestřelil Winnipeg. Carolina bez zraněného Mrázka podlehla Dallasu

  4. Výběr z médií: zájem o koupi chat, levné brambory i úprava ranveje na Letišti Václava Havla

  5. Byla to poprava, řekla o zastřelení amerického černocha Browna právnička rodiny

  6. Osudový rok českého piva

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme