Výběr z médií: Žaloby lidí, kteří nesehnali zubaře, mají šanci na úspěch a prosperita fitness center

4 měsíce starý 55

V českém tisku se v úterý dočtete, že lidé se po pandemii vrátili do fitness center, a to i v době zdražování. Píše o tom Deník. Hospodářské noviny upozorňují na současné problémy dětí - sebepoškozování, poruchy příjmu potravy nebo krize identity. Lidové noviny informují o možnosti žalovat krajský úřad kvůli nedostupnosti zubařů. A podle Práva doprovází rekordní lednové teploty alergie. Více se dočtete v úterním Výběru z médií Radiožurnálu

Praha 7:14 17. ledna 2023

Lidé nezanevřeli na fitness centra ani v době zdražování (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Deník

Češi nezanevřeli na fitness centra ani v době zdražování. Ta naopak i v časech inflace prosperují. Všímá si toho Deník. Na většinu center přitom dopadlo hlavně zdražení energií a musela proto zvýšit ceny o 10-15 procent. Chtějí si totiž udržet stejnou kvalitu, jako před krizí. Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé do fitness center vrátili, je podle prezidentky České komory fitness Jany Havrdové touha po společnosti. Fitness kolem sebe totiž sdružuje silnou sociální komunitu. 

Hospodářské noviny

Výběr z médií: přístup do zdravotnických dat, řidičský průkaz online a nová továrna na granáty ve Vrběticích

Číst článek

Sebepoškozování, poruchy příjmu potravy nebo krize identity. S tím i s dalšími problémy se čím dál častěji potýkají české děti. Upozorňují na to Hospodářské noviny. Pedagogové se proto učí, jak takové potíže u dětí rozpoznat a jak s nimi pracovat. Školy taky mají třeba možnost získat peníze na školního psychologa - těch je ale nedostatek.

Jen za poslední roky počet dětí, které si způsobují bolest a ohrožují se na životě, stoupl, zvýšil se taky počet sebevražd a pokusů o ně. V minulých letech na děti podle psychiatrů doléhala izolace během covidové epidemie, teď je trápí nejistota z budoucnosti, válka nebo klimatická krize. Některé z dětí a mladistvých taky prochází změnou pohlaví.

Lidové noviny

Lidé, kteří nesehnali zubaře, i když ho nutně potřebovali, kvůli tomu můžou zažalovat krajský úřad nebo zdravotní pojišťovnu, píšou Lidové noviny. Taková žaloba má poměrně značnou šanci na úspěch a pacienti navíc můžou vysoudit i odškodné. Obzvlášť, pokud v době bez lékaře trpěli velkými bolestmi, které je jakkoliv omezovaly. Akutní zdravotní péči mají pacientům zajistit právě krajské úřady, nařizuje jim to zákon.

Právo

S rekordně vysokými teplotami do Česka s předstihem dorazil i jeden z ne úplně příjemných jevů - alergie. Běžně přitom přicházejí až ke konci února. Kvůli nadprůměrným lednovým teplotám začaly předčasné kvést stromy, a ve vzduchu tak začaly létat pylové částice. Dočtete se o tom v úterním vydání Práva.

Josefína Folprechtová

Zdroj