Výborně rozehraný zápas nedotáhl do konce. Jančařík v Tokiu vypadl v druhém kole

1 měsíc starý 25

 Reuters

Aktuálně 85. hráč světa Jančařík vstoupil do utkání skvěle a první bod soupeři povolil až za stavu 8:0. Třicátý nasazený Gerassimenko, který je ve světovém žebříčku na 46. místě, se poprvé dostal do vedení až ve třetím setu, náskok udržel a snížil. Dlouho vyrovnanou čtvrtou sadu získal Kazach i díky prasátku v zdánlivě beznadějné situaci.

Jančařík se nenechal rozhodit, v pátém setu zasypal soupeře tvrdými údery a povolil mu pouhé dva body. Následně se i díky několika šťastným odrazům dostal do vedení 5:2, ale Gerassimenko po oddechovém času skóre obrátil a vyrovnanou sadu nakonec získal. V rozhodujícím setu prohrál Jančařík od stavu 1:0 šest míčků v řadě a ztrátu i kvůli několika nevynuceným chybám nedotáhl. Kazach mu tak oplatil březnovou porážku v olympijské kvalifikaci.

Třiatřicetiletý český reprezentant, jenž před pěti lety v Riu vypadl v prvním kole a na nedávném mistrovství Evropy došel do čtvrtfinále, je jedním z českých sportovců, kteří kvůli výskytu koronaviru v charterovém letu museli opustit olympijskou vesnici. Kvůli tomu Jančařík absolvoval v dějišti her před hladkou výhrou nad Alím Chadrávím ze Saúdské Arábie v prvním kole jen dva tréninky a byl v izolaci.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:

Stolní tenis:

Muži:

Dvouhra - 2. kolo:

Gerassimenko (30-Kaz.) - Jančařík (ČR) 4:3 (-3, -6, 7, 8, -2, 9, 4).

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo:

10:00 Matelová - Paranangová.

Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále:

Sü Sin, Liou š'-wen (Čína) - Ionescu, Szocsová (Rum.) 4:0 (6, 1, 6, 10), Lebesson, Yuan Jia Nan (Fr.) - Wong Čchun Tching, Doo Hoi Kem (Hong.) 4:3 (3, -6, -7, 7, -9, 7, 11), Lin Jün ťü, Čcheng I-čching (Tchaj-wan) - I Sang-so, Čon Či-hi (Korea) 4:2 (-7, 4, -7, 7, 8, 7), Mizutani, Itová (Jap.) - Franziska, Soljaová (Něm.) 4:3 (8, -5, -3, 3, -9, 8, 14).

13:00 smíšená čtyřhra - semifinále.

Zdroj