Výbuch v Petrohradu zabil vlivného ruského válečného blogera

2 měsíce starý 18

foto Ilustrační snímek granátů a zásobníků v oblasti Izjumu 19. září 2022.

Petrohrad (Rusko) - Při výbuchu v kavárně v Petrohradu dnes zahynul vlivný ruský válečný bloger Vladlen Tatarskij. Informovala o tom ruská státní agentura TASS. Ta s odvoláním na záchranné složky rovněž uvedla, že na místě je nejméně 16 dalších zraněných. Podle agentury RIA Novosti nevznikl po explozi požár. Tatarskij měl na svém profilu na síti Telegram více než půl milionu sledujících a byl podporovatelem ruské invaze na Ukrajinu.

Tatarskij (vlastním jménem Maxim Fomin) zahynul podle ruských médií v kavárně Strit-bar (Street-bar) na Univerzitním nábřeží v centru druhého největšího ruského města. Podle petrohradského zpravodajského webu Fontanka patří kavárna šéfovi žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenijovi Prigožinovi. Tatarskij do ní zavítal kvůli "vlasteneckému večeru".

Záchranné složky, které cituje agentura TASS a portál Meduza, uvedly, že na místě explodovala výbušnina o síle ekvivalentu 200 gramů TNT. Výbušnina byla podle agentury RIA Novosti ukrytá v sošce, kterou blogerovi dala do ruky návštěva.

Úmrtí Tatarského potvrdilo podle agentury Reuters krátce po 18:30 SELČ i ruské ministerstvo vnitra.

Zdroj