Výbuch ve věžáku mohl být útok na záchranáře. Na místě operují ostřelovači a vrtulníky

6 měsíce starý 8

Poté, co policie muže zadržel, v jeho bytě se nalezla mrtvola. Bez dalších podrobností to uvedl Herbert Reul (CDU), ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska.

Deník Bild napsal, že policisté a hasiči byli přivoláni k bezvládné osobě v bytě na Berliner Strasse. Když se pokusili otevřít dveře, nastal výbuch. V bytě ale nebyl použitý benzín ani jiná látka. Zatím není jasné, zda někdo výbušninu odpálil, nebo se to stalo při otevření dveří.

„Sousedé si všimli, že poštovní schránka jednoho bytu je přeplněná. Obávali se, že by v bytě mohl být člověk, který potřebuje pomoc. Když dorazili policisté, dveře bytu se otevřely. V hořícím bytě byl syn a matka. Muž neznámým předmětem odpálil výbušninu,“ popsal v prvním prohlášení ministr Herbert Reul.

ČTĚTE TAKÉ: Mohutná exploze v centru Milána. Z místa stoupá hustý kouř, média informují o zraněných

Podle prvních informací bylo zraněno deset hasičů a dva policisté, někteří z nich velmi vážně a v nemocnici bojují o život.

Na místě je policie s početným kontingentem. Povoláno bylo šest vrtulníků, speciální jednotky z celého Severního Porýní-Vestfálska a na mnoha místech jsou rozmístěni ostřelovači.

Zdroj