Vyděšené Ukrajinky se stříhají dohola, aby je ruští vojáci neznásilnili

5 měsíce starý 54

Zprávy o zvěrstvech, která na civilistech v ukrajinských městech a vesnicích páchají ruští vojáci, se množí. Kromě poprav a mučení se čím dál častěji hovoří o znásilňování žen a dívek. Ty se proto snaží bránit, jak to jen jde.

Podle místostarostky ukrajinského města Ivankiv Maryny Beschastné si zdejší ženy stříhají vlasy, aby nebyly pro Putinovy vojáky atraktivní, píše britský deník The Mirror. Ženy se totiž obávají, že by se mohly stát terčem agrese ruských ozbrojených sil.

Dále čtěte

(Týdeník FORUM)

Nový Týdeník FORUM přináší přehled tuzemských obdivovatelů Putina, a také očité svědectví z apokalypsy v Buče

číst článek »

Z několika měst zaznívají děsivé příběhy o tom, jak vojáci znásilňují ženy a dívky před zraky jejich rodin. Právě v Ivankivu, malém městě nedávno osvobozeném od ruských okupantů, byly sexuálně napadeny dvě dospívající dívky.

„Ženy tahali za vlasy ze sklepů, aby je mohli zneužít. Dívky si začaly stříhat vlasy nakrátko, aby nebyly tak atraktivní, aby se na ně už nikdo nedíval,“ sdělila Beschastná britské televizi ITV.

Jeden z vesničanů v Malé Rohani popsal pro deník The Independent hrůzný případ, kdy 27letou ženu s pětiletou dcerou znásilnil ruský voják. „Byl to mladý, devatenáctiletý kluk. Celý den předtím, než tu ubohou dívku znásilnil, pil. Neovládal se,“ řekl Sergej.

Charitativní organizace Human Rights Watch (HRW) uvedla, že disponuje důkazy o „nevýslovné, úmyslné krutosti a násilí“ vůči ukrajinským civilistům, a dodala, že tyto činy musí být vyšetřeny jako válečné zločiny. Obdobně se vyjádřili i mnozí evropští politici či americký prezident Joe Biden. Ten by Vladimira Putina nejraději viděl před trestním tribunálem.

Hugh Williamson, ředitel charitativní organizace pro Evropu a Střední Asii, řekl: „Rusko má mezinárodní právní povinnost nestranně vyšetřit údajné válečné zločiny spáchané jeho vojáky.“

„Velitelé by si měli uvědomit, že pokud proti vraždám a znásilňování nezakročí, mohou být za válečné zločiny osobně odpovědní v rámci velitelské odpovědnosti,“ dodal.

Zdroj