Výhrůžky, strašení a zaklínadlo. Vrabel se na sebe snaží upozornit ze všech sil. Vytáhl i to, co se mu už jednou vymstilo

před 5 měsíce 105

KOMENTÁŘ / S tím, jak se blíží volby do Evropského parlamentu, jsou proruské síly v České republice stále neklidnější, další volební neúspěch je na obzoru. A proto se ti nejviditelnější z nich uchylují k pozoruhodným metodám, jak na sebe upozornit s cílem získat alespoň nějaké hlasy, a tím peníze při povolebním vyúčtování. Tím, kdo je z proruské dezinformační scény momentálně nejhlasitější, je pravděpodobně Ladislav Vrabel.

Tahá ze svého dezinformačního kloubouku vše, co tam najde. Neustálé strašení kroky vlády, Západu, Evropské unie, NATO a nově výhrůžky prezidentovi Petru Pavlovi. Samozřejmě je tu i klasika v podobě zaklínadla jménem Tomáš Čermák. A aby toho nebylo málo, vytasil nyní svojí oblíbenou zbraň, demonstrace. Téma, které se mu už jednou nevyplatilo.

Jako pravé zaklínadlo nyní působí jméno Tomáše Čermáka. Ohánějí se jím mnohé postavy tuzemské dezinformační scény. Například dezinformátor Pavel Zítko opakuje slovo Čermák několikrát snad v každé větě. Jana Peterková vytrvale vybízí své sledující, aby jí posílali peníze, protože Čermák. Vrabel teď jede linku o tom, že Čermák je podle něj politickým vězněm. Údajně žádal prezidenta o milost a ten ji měl odmítnout.

Právě kvůli Čermákovi hodlá Vrabel pořádat demonstrace. Domnívá se zřejmě, že opět našel nějaké silné téma, kvůli kterému vyjdou lidé do ulic. Bude to stačit? Nebude. Čermák není žádným hrdinou a už vůbec ne politickým vězněm. Jde o poněkud zmateného a zmanipulovaného ukřičeného účastníka proruských demonstrací, kterého soud poslal do vězení nikoliv za politické názory, ale za nebezpečné vyhrožování. Vyzýval k vypálení senátu, k násilí na politicích a podle jeho okolí prý prohlašoval, že dojede za ruským vůdcem Vladimirem Putinem dohodnout osvobození České republiky.

Kdo půjde na demonstraci za takového člověka, kterou navíc svolává tradiční proruský aktivista Vrabel? Jednoduše, Vrabelův dopis Putinovi, kterým provokoval v minulých týdnech, byl málo. Napřinesl mu dost pozornosti. Tak se vytasil s demonstrací za Čermáka.

Přitom na demonstracích si v posledních letech vylámal zuby a stal se poměrně směšným. Z první demonstrace, na kterou se mu podařilo nalákat několik desítek tisíc vystrašených lidí s tím, že když půjdou na Václavák, budou mít levnější elektřinu, se postupně dopracoval tak daleko, že když ohlašoval vznik svého politického hnutí, což by měl být asi pomyslný vrchol jeho snažení, přišlo jen několik desítek nejoddanějších. Počet účastníků jeho akcí vytrvale klesal až téměř na nulu. Teď by se asi chtěl opět ukázat na pódiu. Ale jelikož nemá zajímavější téma, než je Čermák, dopadne to jako vždy.

V záplavě videí, která Vrabel sune svým sledujícím na facebooku a která získávají čím dál méně pozornosti, zveřejnil také zajímavý záznam z jakési debaty proruských sil v Česku z loňského roku. Vystupuje tam například řádně afektovaná komunistka Kateřina Konečná, ale asi nejpozoruhodnější vystoupení měla Hana Lipovská; ano, ta Hana Lipovská, kamarádka Jany Bobošíkové a Jiřího Ovčáčka. Lipovská přítomným komunistům a další postavám proruské scény vypočítala, o kolik peněz ze státního rozpočtu prostřednictvím příspěvků za každý získaný hlas proruské síly v Česku přicházejí kvůli tomu, že jsou roztříštěné. A že když se spojí a získají více než jedno procento hlasů, získají tolik a tolik peněz.

A o tom to tak nějak celé je. Na konferenci o spojování dezinformační scény účastníci neprobírali ideály, názory, politické postoje a cíle. Probírali, o kolik peněz přicházejí, když jsou rozdrobení. Naštěstí pro demokracii v České republice, na jejich rozdrobení a snaze o to, aby každý z nich byl lídrem, se toho moc nezměnilo. Napadají se mezi sebou, urážejí se, rozcházejí se a spojují se, aby se zase rozešli. Aktuálně rezonuje například spor mezi zmíněným Vrabelem a jeho již bývalým kamarádem dezinformátorem Vidlákem, tedy Danielem Sterzikem.

Vyhrožování prezidentovi tím, že až přijde jeho čas, tak mu Vrabel také nedá milost, vyneslo zadluženému dezinformátorovi „neuvěřitelných“ 150 lajků. Slizký dopis vrahovi Putinovi 360 lajků. Podobný „úspěch“ bude mít i demonstrace za Čermáka. Vrabel ví, že takovou akcí vězněnému kolegovi nijak nepomůže, ale zkouší se na něm alespoň přiživit. Zvykejme si. Podobné hysterické kousky tady budou až do voleb.

Přečtěte celý článek