Vykloktat, až pak vstoupit. Čeští lvi jen pro zdravé

1 měsíc starý 9

Ilustrační foto Foto: Petra Hajská

Vykloktat, až pak vstoupit. Čeští lvi jen pro zdravé

České lvy pořádá Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), které s testováním pomůže Nadace pro výzkum rakoviny Česká republika. Ta poskytla kloktací soupravy GARGTEST vyvinuté u nás.

„Jsme rádi, že můžeme tímto způsobem pomáhat české kultuře. Jedním z důvodů, proč jsme se podíleli na vývoji GARGTESTu, bylo jejich využití u pacientů s rakovinou. Tento neinvazivní a bezbolestný způsob testování si oblíbili ale i umělci, a to hlavně zpěváci,“ říká Peter Vanek, ředitel Nadace pro výzkum rakoviny ČR.

Kloktací testy

Foto: Novinky

Test je jednoduchý na použití a velmi bezpečný, neboť se kloktá čistou vodou. Odebrané vzorky budou poté testovány velmi přesnou metodou PCR, která je v současnosti zlatým standardem v diagnostice covidu.

 Dívejte se na televizi

S ohledem na dlouhodobě nepříznivou epidemiologickou situaci je letošní ročník Českého lva připraven čistě jako televizní pořad. Proběhne pouze v přímém přenosu na ČT1 bez dalších doprovodných akcí.

Ilustrační foto

Foto: Petra Hajská

Vedle povinného testování počítají lidé z ČFTA i s dalšími protiepidemickými opatřeními, k nimž patří mimo jiné dezinfekce prostor, kde se akce pořádá, ozonem či povinnost všech zúčastněných nosit respirátory.

Anketa

Ovlivní vás nějak, že film získal filmovou cenu?

Celkem hlasovalo 4 čtenářů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj