Výměna Blatného podle Babiše není na stole

1 měsíc starý 6

28. února 2021, 12:47 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že výměna ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) aktuálně není na stole. V dnešním pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News poznamenal, že ministr možná nemá v okolí dost dobrých úředníků a že se mu snaží pomáhat. Prezident Miloš Zeman dnes na téže stanici uvedl, že je mu Blatného líto a pozoruje na něm syndrom vyhoření. Kdyby si ministr odpočinul, možná by to bylo k dobrému, míní hlava státu.

Jan Blatný

Jan Blatný
FOTO: Mikuláš Křepelka / INCORP images

"Snažím se pomáhat panu ministru zdravotnictví, který je pod obrovským tlakem. Nemá manažerské zkušenosti, nemá možná v okolí dostatek dobrých úředníků, takže situace pro něj je náročná," řekl dnes Babiš. I v pátek po jednání vlády vyloučil, že by se chystal konec Blatného a ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) a výměna resortů mezi hnutím ANO a ČSSD.

Babiš zároveň dnes opět poznamenal, že nehodlá odstoupit z pozice premiéra. "Bojuju za to, abych ochránil životy našich lidí, a mám konkrétní výsledky," řekl.

Lékař a docent v oboru pediatrie Blatný je ministrem od konce loňského října. Nahradil Romana Prymulu, který skončil kvůli tomu, že byl pozdě večer spolu s dalšími lidmi v restauraci, ačkoli byla gastronomická zařízení v danou dobu kvůli koronavirové epidemii uzavřené. O Prymulovi Zeman uvažuje jako o svém neplaceném poradci.

Zdroj