Vymývání mozků slaví úspěch. 88 procent Rusů věří, že Ukrajinci jsou nacisté

5 měsíce starý 141

Ruský útok na město Lvov. Podle Rusů i zde žijí nacisté... | FOTO: OSINTdefender / se souhlasem

Sociologický průzkum, který byl 18. dubna uskutečněn formou telefonického oslovení 1600 Rusů ve věku 18 a více let Všeruským centrem pro studium veřejného mínění, přinesl doslova šokující výsledky. Jen čtyři procenta lidí si myslí, že nacismus na Ukrajině nepanuje, a osm procent respondentů nedokázalo, nebo nechtělo odpovědět.

Celkem 76 procent respondentů se domnívá, že údajné ukrajinské nacistické organizace představují hrozbu pro Rusko a ruské občany, jen 14 procent zastává opačný postoj, šest procent nedokázalo odpovědět a čtyři procenta na tuto otázku odpovědět nechtělo.

Dále čtěte

(Týdeník FORUM)

Nový Týdeník FORUM dává zelenou americké základně v Česku a vystavuje účet předchozí vládě

číst článek »

Dokonce 70 procent Rusů také souhlasí s tím, že vláda Ukrajiny „spíše podporuje nacistické organizace“, opačně se vyjádřilo pouhých osm procent. Dalších 14 procent si myslí, že si jich ukrajinské vedení nevšímá a nechává je bez jakéhokoliv státního dohledu, a pro 8 procent bylo na tuto otázku těžké odpovědět.

Takřka polovina dotázaných (45 procent) jako hlavní cíl ruské „zvláštní operace“, tedy války na Ukrajině, považuje soud s „ukrajinskými nacisty“ za spáchané zločiny, 39 procent si myslí, že hlavní důvodem byl záměr odradit Ukrajinu od snahy vstoupit do NATO.

Třetina dotázaných se rovněž domnívá, že výsledkem by mělo být uznání nezávislosti Doněcké a Luhanské „kvazirepubliky“ ze strany Ukrajiny. Dalších 32 procent respondentů si myslí, že výsledkem zvláštní operace musí být upevnění bezjaderného statusu Ukrajiny a také zavedení trestní odpovědnosti za údajnou propagaci nacismu na Ukrajině.

Sociologové uvádějí, že u tohoto vzorku nepřesahuje s pravděpodobností 95 procent maximální výše chyby 2,5 procenta.

Zdroj