Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se opět protáhne. Státní zástupce policistům vyhověl

1 měsíc starý 17

Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, ve které hrozí premiérovi Andreji Babišovi (ANO) obvinění z dotačního podvodu, se opět protáhne. Policisté totiž koncem prosince požádali o více času a dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch jejich žádosti vyhověl. Vyšetřování se tak protáhne nejméně do konce února. Ani to však nemusí být konečný termín.

„Státní zástupce policejnímu orgánu nestanovil jinou lhůtu pro skončení vyšetřování, tudíž by vyšetřování kauzy Čapí hnízdo mělo pokračovat nejméně do 28. února 2021. Tato lhůta nemusí být nutně konečná,“ řekl v pondělí novinářům mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Dále čtěte

fnmotol.cz

Pavel Pafko: Za odmítáním očkování jsou dezinformace. I tak věřím v lidský rozum

Profesor Pavel Pafko se nechal před kamerami ve Fakultní nemocnici Motol očkovat proti nemoci covid-19. V rozhovoru pro Revue FORUM se pozastavil ...

číst článek »

„V odůvodněném případě, pokud by nebyly provedeny všechny nezbytné úkony, může být lhůta prodloužena,“ doplnil Cimbala.

O více času už žádali policisté několikrát. Vyšetřování možného dotačního podvodu Andreje Babiše v souvislosti s farmou Čapí hnízdo se tak táhne už více než čtyři roky. Loni v září stíhání zastavil dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch, důvodem měl být nedostatek důkazů.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman následně využil svých kompetencí a rozhodnutí o zastavení stíhání premiéra Babiše zrušil jako nezákonné a předčasné. Zároveň však dal Šarochovi za pravdu, když nenašel dostatečné důkazy pro podání obžaloby a vyžádal si jejich doplnění. Babiš od začátku obvinění odmítá. Tvrdí, že jde o politickou kampaň proti němu.

Zdroj