Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se protáhne nejméně do konce února, lhůta ale nemusí být konečná

1 měsíc starý 9

K rozřešení dotační aféry týkající se farmy Čapí hnízdo mělo dojít už v minulém roce. Policisté však na konci prosince požádali o prodloužení lhůty vyšetřování. Podle posledních informací, které získal server iROZHLAS.cz, nebude v kauze jasno nejméně do konce února. Mluvčí žalobců nicméně uvedl, že „lhůta nemusí být konečná“.

Praha 10:54 11. ledna 2021

Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo potrvá nejméně do konce února | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V kauze možného dotačního podvodu je stíhán premiér Andrej Babiš (ANO) a dotační expertka Jana Mayerová. Premiér Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy Čapí hnízdo dělo něco nezákonného a vyšetřování označuje za kampaň.

Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se opět prodlužuje. Státní zástupce vyhověl žádosti policistů

Číst článek

Ve čtvrtek server iROZHLAS.cz informoval, že bylo vyšetřování prodlouženo. „Ano, lhůta pro vyšetřování byla prodloužena, byla tak akceptována žádost policie,“ řekla redakci pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová. Nebylo však jasné, do kdy lhůtu prodloužili.

„Státní zástupce policejnímu orgánu nestanovil jinou lhůtu pro skončení vyšetřování, tudíž by vyšetřování kauzy Čapí hnízdo mělo pokračovat nejméně do 28. února 2021,“ uvedl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Ani v tomto případě není jisté, že k uzavření fáze vyšetřování dojde. Tato lhůta nemusí být nutně konečná. V odůvodněném případě, pokud by nebyly provedeny všechny nezbytné úkony, může být lhůta prodloužena,“ dodal Cimbala.

Prodlužování vyšetřování případu je zapříčiněno především pandemií koronaviru, řekla už dříve pro Seznam Zprávy pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Důvodem je podle ní pomalé shromažďování důkazů i pomoc ze zahraničí, o kterou vyšetřovatelé požádali.

„S ohledem na pandemický vývoj nelze dostát úkolům, které uložil nejvyšší státní zástupce městských žalobcům,“ konstatovala Bradáčová.

aur, kno

Zdroj