Výsměch britským policistům. Drogový dealer se jim schoval „za zády“ na střeše domu

1 měsíc starý 6

Policie stíhala dvaatřicetiletého Etmonda Liku v souvislosti s pěstováním konopí, které je v Británii kontrolovanou drogou. Zasahujícím policistům se ale nepodařilo prohlédnout jeho rafinovaný úkryt, kdy stál na okenním rámu přímo nad hlavou policisty vykukujícího ze střešního okna.

Muže nakonec dopadla místní policie a soud ho poslal na dva roky a čtyři měsíce do vězení.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Co se stalo s Milanem? Záhadně zmizel před 10 lety, policie teď hledá naději za mřížemi

Nejde o první případ, kdy podobně nepříjemný okamžik dostal britskou policii do novinových titulků. Například v roce 2017 objevili policisté v Cumbrii před svou služebnou podezřelé vozidlo a povolali pyrotechnickou jednotku, aby ho odpálila. Krátce nato ale zjistili, že vůz patřil muži, který onemocněl, musel do nemocnice a policisté zaparkovali jeho auto před svou stanicí, aby bylo v bezpečí... Jen o tom zapomněli informovat zbytek svých kolegů.

Při dalším třaskavém incidentu policisté darovali nože zabavené v rámci celonárodní čistky jednomu umělci, aby z nich vytvořil sochu anděla nožů. Omylem ale k daru přidali i dva pytle výbušnin. Jednotka, která se tohoto omylu dopustila, se nikdy nepřiznala.

A policisté z Cambridgeshire vynaložili spoustu času a úsilí při pátrání po sedmapadesátiletém muži z Litvy jménem Vytautas Jokubauskas, jen aby posléze zjistili, že při pátrání použili fotografii padesátiletého Vytautase Jokubauskase, který do Británie v životě nevkročil.

Zdroj