Vysokoškolská kolej v Troji zpřísní kontroly

4 měsíce starý 119

„Osobně mi nevadí, že tu budou Romové, hlavně že budou mít kde spát a nebude to na zemi na nádraží. Jde spíš o otázku bezpečnosti. Najednou tu bude 150 cizích lidí, kteří se budou volně pohybovat po okolí, a je úplně jedno, jakého jsou etnika,“ řekla Právu studentka Barbora, která na kolejích bydlí.

Bezpečnost v okolí kolejí řeší studenti dlouhodobě. V oblasti Povltavské, Pelc-Tyrolky a Kuchyňky ubytovaní zažili již několik incidentů.

„Pravidelně se tu pohybují úchylové, na začátku roku tu v okolí někdo přepadl s nožem jednoho kluka, co bydlí na kolejích. Bezpečnost ze strany kolejí se měla řešit už dávno. Jinde je standard, že se na ně bez ISICu nedostanete,“ upozorňuje Barbora.

Podle studenta Jiřího je dobře, že bude vstup na koleje víc hlídaný. „Je dobře, že se něco takového zavedlo. Nemilá mi přišla formulace nových opatření na facebooku, kdy situace působí jako ryzí reakce na nově budované romské stanové městečko,“ podotkl pro Právo Jiří.

„Bezpečnost se měla zvýšit už v době výstavby Fakulty humanitních studií, a ne až teď. Vedení si tím dělá akorát špatné jméno a zlou krev v místech, kde je to zbytečné a v dnešní době citlivé,“ míní Jiří. Ten na koleji před novou budovou FHS bydlí od začátku letošního akademického roku.

Ve stanech jsou lůžka pro 150 lidí.

Foto: Milan Malíček, Právo

Zdroj