Vystrčil ostře zkritizoval Babiše a Zemana: Projev nejhlubšího úpadku. Mají pocit, že mohou kdykoliv lhát

4 týdny starý 2

Předseda senátu Miloš Vystrčil na tiskovém brífinku ostře zkritizoval chování a postoje premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. Reagoval tak na středeční okolnosti, během kterých Babiš odvolal dosavadního ministra zdravotnictví Jana Blatného a Zeman jej zkritizoval kvůli jeho odmítavému postoji vůči užívání necertifikovaných vakcín.

Zdá se mi, jako by ti, co jsou odpovědní za fungování tohoto státu, které my jsme si v demokratických volbách zvolili, čím dál více měli pocit, že nemusí dodržovat žádná pravidla, že si mohou dovolit cokoliv a kdykoliv. Zdá se mi, jako kdyby ti, co nás řídí, co vedou tuto zemi, měli nebo mají pocit, že můžou kdykoli lhát, že mohou být sprostí na lidi okolo sebe,“ upozornil Vystrčil během svého projevu.

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Podle něj má prezident i premiér značný podíl odpovědnosti na současném chaosu ve společnosti a ochotě lidí dodržovat pravidla. „Rovněž považuji za neomalené a nepřijatelné, aby vysocí ústavní činitelé, například pan prezident, ukazovali prstem na své oblíbence či neoblíbence, aby se vysmívali lidem, aby se opovržlivě vyjadřovali o jejich práci nebo inteligenci. Považuji za projev nejhlubšího úpadku, pokud jsou zástupci například médií nazýváni hyenami. Nebo ochránci naší bezpečnosti čučkaři,“ zmínil.

Babišův a Zemanův postup, jakým odvolal Blatného z funkce, je podle něj nepřístojný, neslušný, demoralizující a ponižující. „Považuji za sprosté, pokud někoho mám jako svého kolegu, se kterým bych měl spolupracovat na tom, abychom co nejefektivněji a nejrychleji zvládli koronavirovou pandemii, když v rámci ní nespolupracuji, píšu vytýkací dopisy a následně se můj kolega, byť je podřízeným – protože jsem předseda vlády a on ministrem – dozví, že bude odvolán, z médií, od někoho jiného.“

Vystrčil toto chování považuje jako úpadkové. „Považuji za naprostý lidský a manažerský úpadek,  pokud svého podřízeného, který je zároveň vrcholně odpovědný za to, jakým způsobem zvládneme pandemii, nejsem schopen nejdříve osobně informovat o tom, že už s jeho službou nepočítám,“ hovořil.

„Zkusme každý za sebe porazit tu lež, nenávist, nectnost a až to bude možné, tak i společně,“ vyzval v projevu předseda senátu Miloš Vystrčil.

Zdroj