Vyzkoušeli jsme Clicks. Tento šikovný kryt udělá z vašeho iPhonu přerostlé Blackberry

před 1 měsíc 68

Pouzdro Clicks Creator Keyboard pro iPhony slibuje jednoduchou transformaci na přerostlé BlackBerry, protože přináší samostatnou hardwarovou klávesnici, a to tento doplněk skutečně splňuje do puntíku. Na první pohled vypadá sice hodně zvláštně, ale je i praktické a kvalitně zpracované. Na druhou stranu výrazně zvětší rozměry vašeho iPhonu. Zejména v kombinaci s modelem Max už jde o opravdu velké zařízení. Ostatně na délku má u Maxe 20,5 cm, případně necelých 19 centimetrů u verze pro iPhone 14/15 Pro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vyzkoušeli jsme si kryt Clicks s hardwarovou klávesnicí pro iPhony. Už tak velké telefony ještě výrazně zvětší...

Pokud byste měli strach, aby se vzhledem dlouhému tělu iPhonu v pouzdru nepáčil a nepoškodil se konektor, můžete být v klidu. Výrobce zadní stranu výrazně vyztužil a vše působí pevným dojmem. Měkká je jen horní část pouzdra, aby šel telefon pohodlně vyjmout. Na naše poměry je ale možná měkká až moc, až se trochu odchlipuje. Konektor ve spodní části je pak USB-C či Lightning, tedy podle modelu iPhonu, a je průchozí. I s nasazeným krytem tak můžete nabíjet nebo připojit iPhone k počítači.

Na stánku výrobce jsme si vyzkoušeli původní verzi Founders Edition, ale bylo nám řečeno, že na cestě je už vylepšená nová verze, která v horní části není tak měkká. Navíc má být kompatibilní i se základní řadou iPhonů. Z našich dojmů na musíme uznat, že zpracování je kvalitní a tlačítka mají jistý stisk a překvapivě dobře se na nich píše. Díky zakulaceným klávesám vaše prsty přesně padnou na správný znak a psaní nám svou pohodlností hodně připomnělo starší smartphony BlackBerry.

Pokud tedy na telefonu hodně píšete, stojí kryt určitě za zvážení. Navíc při psaní zmizí virtuální klávesnice, takže na displeji uvidíte více obsahu, což může někdy přijít vhod. Potěší také některé klávesové zkratky díky tlačítku CMD, které je jinak používáno u Macbooků. Celkově se nám kryt líbil, ale za cenu 139 dolarů už nebude pro každého. Minimálně jde ale o praktickou zajímavost pro dřívější fanoušky BlackBerry. Mainstream to ale nikdy nebude.


Původní článek ze dne 7.1. 2024:

Důmyslný obal Clicks přidá k iPhonu fyzickou klávesnici. Bude se tak podobat legendárnímu BlackBerry

Už to pomalu, ale jistě začínalo vypadat, že fyzické klávesnice navždy zmizí v propadlišti dějin, nicméně britská firma Clicks Technology nyní přichází s příslušenstvím, které silně zavání starými časy. Nabízí obal pro iPhone 14 Pro, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, který obsahuje integrovanou fyzickou klávesnicí.

Klepněte pro větší obrázek Obal Clicks s integrovanou klávesnicí

Produkt, označovaný jako Clicks Creator Keyboard, nabízí na svém webu ve dvou barevných variantách: žluté (BumbleBee), nebo šedivé (London Sky). Zahájení dodávek zákazníkům je plánováno na 1. únor v případě verze pro iPhone 14 Pro, březen u verze pro iPhone 15 Pro a blíže nespecifikovaný počátek jara v případě varianty pro iPhone 15 Pro Max.

Obal s integrovanou klávesnicí

Ve své podstatě se jedná o silikonový obal či pouzdro, které má ve spodní části integrovanou fyzickou klávesnici, díky níž bude iPhone vypadat tak trochu jako telefon značky BlackBerry v dobách její největší slávy. Klávesnice nevyžaduje napájení, protože se připojuje k telefonu přes konektor USB-C nebo Lightning. Protože je připojena přímo k telefonu, není nutné řešit její nabíjení ani ji párovat přes Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek Obal Clicks

Klávesnice nabízí praktické zkratky pro funkce iOS – například stisknutím kláves CMD + H přejdete na domovskou obrazovku nebo CMD + mezerník spustíte vyhledávání. Podporuje hlasové zadávání, a ti, kdož rádi píšou ve tmě, určitě ocení její podsvícení.

Po instalaci pouzdra dojde k deaktivací virtuální klávesnice z obrazovky iPhonu, čímž se uvolní cenný prostor na obrazovce. Díky tomu se téměř zdvojnásobí prostor na obrazovce, který mohou uživatelé využít pro aplikace a ponoření se do obsahu.

Objednávat lze i z Česka

Podle spoluzakladatele společnosti Clicks Technology Michaela Fishera „Clicks přináší iPhonu pocit dotyku a přesnost fyzické klávesnice, takže uživatelé nemusí čekat, až se vrátí ke svému pracovnímu stolu, aby mohli tvořit nebo komunikovat s uspokojivou zpětnou vazbou, kterou mohou poskytnout pouze fyzická tlačítka.“

Klepněte pro větší obrázek Pouzdro je dostupné ve dvou barvách

Zahraniční zdroje informují o této novince s evidentním nadšením i lehkým sarkasmem. Například web Digital Trends označuje pouzdro s klávesnicí jako „bláznivé“ a konstatuje, že výsledek působí retro, ale možná i moderním dojmem současně.

Příslušenství Clicks Creator Keyboard bude prezentováno na veletrhu Consumer Electronics Show 2024, který bude probíhat od 9. do 12. ledna v Las Vegas. Verze pro iPhone 14 Pro a iPhone 15 Pro stojí 139 amerických dolarů (tj. v přepočtu 3130 Kč), varianta pro iPhone 15 Pro Max přijde na 159 dolarů (tj. v přepočtu 3580 Kč). Obal s integrovanou klávesnicí lze na webu výrobce objednat i na českou či slovenskou adresu.

Přečtěte celý článek