Významný objev v Peru: Odhalili nový druh ještěra, jméno dostal po zpěvákovi Iron Maiden

před 2 měsíce 73

Plaza, jehož vědecký název zní Enyalioides dickinsoni, objevili přírodovědci ve stejné době jako další nový druh ještěra, Enyalioides cyanocephalus, ve vlhkých lesích Cordillera de Colán, což je oblast Amazonie na severovýchodě Peru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Krvelačný žralok vyděsil lidi na pláži. Při zběsilém lovu málem vyplaval na souš, ukazuje video

„Druh je pojmenován po Paulovi Bruceovi Dickinsonovi, zpěvákovi legendární heavymetalové skupiny Iron Maiden,“ uvedl Sernanp, aniž upřesnil, zda vědci stojící za objevem patří k fanouškům metalu.

Pětašedesátiletý Bruce Dickinson je zpěvákem skupiny založené v roce 1975 v Londýně a považované za jednu z nejvýznamnějších představitelů žánru. Kapela Iron Maiden má zástupy fanoušků po celém světě, zejména v Peru, kde již vystupovala, poznamenala AFP.

Enyalioides dickinsoni se vyznačuje oranžovou hlavou, zeleným tělem a krátkýma nohama.

Dva nové druhy plazů byly nedávno objeveny zásluhou skupiny vědců, mezi kterými byli američtí odborníci z Rainforest Partnership, experti Peruánského institutu herpetologie a zoologického muzea Papežské katolické univerzity v Ekvádoru.

Rezervace Cordillera de Colán v departementu Amazonas se rozkládá na ploše 39 215 hektarů a je domovem 470 druhů ptáků a asi 70 druhů savců.

Enyalioides dickinsoni a Enyalioides cyanocephalus kromě toho, že zaujímají své místo v análech vědeckých objevů, jsou také symboly neočekávaných způsobů, jimiž se umění a věda mohou prolínat, čímž podporují lepší porozumění světu přírody i lidskou tvořivost, poznamenal server Latinamericanpost.com. Gesto v podobě Dickinsonova ještěra“ oceňuje zpěváka nejen jako hudebníka, ale i jeho rozmanité nadání jako šermíře, pilota, podnikatele a spisovatele.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Přežil vlastní smrt a vyhrabal se z hrobu: Příběh psa Bennyho otřásl veřejností

Přečtěte celý článek