Vyzvali jsme ministra školství k podpoře běloruských vysokoškolských studentů, kterým znemožnil Lukašenkův režim studovat. Souča...

1 měsíc starý 5
Vyzvali jsme ministra školství k podpoře běloruských vysokoškolských studentů, kterým znemožnil Lukašenkův režim studovat. Současný dotační systém určený pro studenty VŠ se totiž vztahuje jen na ty studenty, kteří se do studia zapsali do září 2020. Nevztahuje se na běloruské studenty, kteří se rozhodli zapsat na české školy po vlnách zatýkání a pronásledování po prezidentských volbách. Úpravou dotačního titulu, o kterou pana ministra žádáme, pomůžeme desítkám studentů. Kromě samotného zajištění studia pokryje finanční podpora i stipendium a další náklady.

„Nestabilní a nebezpečná situace v Bělorusku stále trvá, a dokonce se prohlubuje. Věřím, že pomoc studentům z Běloruska, kterým diktátorské praktiky samozvaného prezidenta Lukašenka znemožňují základní právo na studium, je naší povinností a zcela v souladu se zahraniční politikou a zájmy naší země,“ říká pirátská poslankyně a autorka interpelace Lenka Kozlová.

Zdroj