Vzdor: čistě sólová hra s válečnou tématikou ve Španělsku roku 1936

2 týdny starý 7

Roku 1936 ve Španělsku během občanské války vznikaly vzdorující skupiny partyzánů známých jako makisté. Ženy a muži bojující proti armádě generála Francisca Franca, ochotní nasadit svůj život za svoji domovinu a bránit demokracii Španělské republiky. Vy v čele tohoto odboje budete rozhodovat o nasazení správných makistů a snažit se tak splnit co nejvíce misí.

Foto: Pavel S

Karty vašich makistů


Průběh hry trvá několik kol, do doby než selžete ve dvou misích, zemře více jak pět civilistů, v ruce vám zbydou samí špehové, nebo se sami rozhodnete hru ukončit a získat tak body za splněné mise. Získané body se porovnávají s tabulkou úspěšnosti. Během přípravy připravíte balíček 12 utajených makistů, mezi které se přimíchají 3 špehové, zbylé karty vytvoří balíček rekrutů. Z připravených karet misí se vytvoří nabídka 4 dostupných misí a ke každé se přiřadí určitý počet nepřátel.

Foto: Pavel S

Karty misí jsou několika úrovní

Jedno herní kolo se skládá ze 4 fázi. Na začátku máte 5 karet makistů a během fáze Plánování můžete využít jejich akci plánování, následně si vybrat aktivní misi. Přichází na řadu Útok, ve kterém musíte zahrát všechny své zbývající karty. Akce makistů lze hrát v utajení, nebo je prozradit, takové akce jsou silnější. Každá mise má sílu obrany plus sílu za nepřátele, kterou musíte dorovnat, nebo převýšit svými makisty.

Foto: Pavel S

Karty nepřátel

Zbývá vyhodnocení účinků nepřátel a celé mise. To může zapříčinit ztrátu civilistů, ovlivnit nadcházející kolo a další situace. Kolo se zakončí fázi Odpočinku, která jeúdržbová. Utajení makisté jdou na odhazovací balíček, kdežto prozrazení jsou ze hry vyřazení. Doplní se nová mise a doberete 5 nových karet.

Foto: Pavel S

Takhle si hru připravíte, k sehnání je i speciální neoprenová podložka


Vzdor! je jedna z těch her, která má snadná pravidla, ale při hraní dokáže zavařit mozek. Jde o to co nejlépe nakombinovat karty a efektivně využít jejich vlastnosti. Místo volné hry, se můžete pustit do jednoho z 8 scénářů, nebo třídílné kampaně.

Foto: Pavel S

Kniha scénářů, pravidla a karty civilistů

Téma s mechanismy dokonale pasuje a vše je doplněno parádní grafikou. K dostání je i neoprenová podložka s rozmístěním karet. Kdo má rád sólové hry a zajímá ho téma, je Vzdor! povinnost.

Foto: Pavel S

Hra píše výborné příběhy

Karetní sólo hra s tématikou Španělské občanské války, doporučený věk je nastavený na 10+ a herní doba vychází okolo 30 minut. Na český trh vydává Fox In the Box.

Zdroj